Ładowanie

Pani się pacza na Pana

„Skarbek” kręcono na Dolnym Śląsku. W słynną agentkę wcieliła się córka Polańskiego

18 czerwca, 2023

Pani się pacza na Pana Źródło: Facebook

Bystrzyca Kłodzka zmieniła się we francuskie miasteczko za czasów wojny. To właśnie tam kręcono nowy film angielskiego reżysera Jamesa Marquanda pt. „The Partisan”. W rolę słynnej polskiej agentki wywiadu Krystyny Skarbek, pracującej dla Brytyjczyków, wciela się Morgane Polanski, córka Romana Polańskiego. Zobacz zdjęcia z planu!

„The Partisan”, a w polskiej wersji „Skarbek”, opowie historię słynnej polskiej agentki, nazywanej Jamesem Bondem w spódnicy, która pracowała dla Brytyjczyków. Życie Krystyny Skarbek stało się inspiracją do stworzenia produkcji, która powstawała m.in. na Dolnym Śląsku, w Bystrzycy Kłodzkiej.

Bystrzyca Kłodzka plenerem dla filmu „Skarbek”

W rolę francuskiego miasteczka Crest z czasów wojny wcieliła się Bystrzyca Kłodzka, która posiada bogatą filmową historię. Powstawały tu sceny m.in. do filmów „Nikt nie woła”, „Nowy Jork, czwarta rano”, „Pierwszy dzień Wolności”, „Stacja” oraz „Pokot”, a także seriali, takich jak „Czterej pancerni i pies” czy „Boża Podszewka II”.

Teraz miasteczko odwiedziła ekipa filmowej z Wielkiej Brytanii, wraz z francuską aktorką Morgane Polanski, która prywatnie jest córką słynnego reżysera — Romana Polańskiego. Na ekranie zobaczymy także Malcolma McDowella, znanego z głównej roli filmu „Mechaniczna Pomarańcza”, a także cenionych polskich aktorów takich jak Piotr Adamczyk czy Agata Kulesza.

Producentem filmu jest Robert Chadaj oraz spółka Sisyphus Sp. z o.o. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polską Fundację Narodową.

Zobacz galerię:

Tagi