Możliwość spróbowania piwa z 60 najlepszych polskich browarów rzemieślniczych, warsztaty piwowarskie, atrakcje dla całej rodziny, wyjątkowa kuchnia i muzyka. Tego wszystkiego nie zabraknie na 14. Wrocławskim Festiwalu Dobrego Piwa, który odbędzie się w weekend 21-23 czerwca na Tarczyński Arena Wrocław.
Tegoroczna edycja festiwalu sprzyjać będzie poznawaniu piwnej historii Wrocławia. Pomoże w tym m.in. prezentacja książki “Wrocławskie browary i piwiarnie” oraz spotkania z jej autorami.
Najważniejszym elementem wydarzenia będzie oczywiście piwo, którego spróbować będzie można spośród 60 najlepszych polskich browarów rzemieślniczych. Stoiska na esplanadzie stadionu wypełnią więc lagery, pilsy, portery, stouty, soury, piwa pszeniczne, chmielowe IPY oraz piwa z zaskakującymi dodatkami. Nie zabraknie także piwa bezalkoholowego. Jeśli natomiast chodzi o półkę międzynarodową, to zadba o nią stoisko festiwalu Beer Geek Madness.
Scenę Piwno-Kulinarną wypełnią liczne dyskusje oraz dojdzie na niej do spotkań z osobami z branży piwowarskiej i gastronomicznej. Zostaną tam również rozegrane konkursy z nagrodami i licytacje. Dochód zaś trafi do podopiecznych fundacji Cancer Fighters.
Scena też stanie się miejscem prezentacji tego, jak łączyć piwo z jedzeniem, którego dokona rodzina Krechów z Krosnowic. Jest to ekipa Browaru Rankerov, która zwyciężyła program kulinarny Family Food Fight.
Wieczorem scenę zajmie muzyka, zagoszczą na niej znani wrocławscy DJ-e.
Festiwal będzie również okazją do spróbowania napojów innych, niż tylko piwnych. Na przykład destylatów, win, cydrów, miodów pitnych czy graffów i braggot. Strefę gastronomiczną przejmą zaś ponownie Wrocławscy Ulicożercy.
Teren Festiwalu wyposażony będzie także w Strefy Chilloutu. Będzie też można zagrać w gry “retro”.
Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa dbając o środowisko kilka lat temu całkowicie wyeliminował ze stoisk piwnych opakowania jednorazowe i jest cały czas jedynym dużym festiwalem piwa, który zdecydował się na taki ruch. Tak będzie też na tej edycji. Wyjątkiem mogą być jedynie zestawy degustacyjne, ale te będą podawane w naczyniach biodegradowalnych.
Piwo tylko ze szkła – zero plastiku!
– Piwo najlepiej smakuje ze szkła. Zachęcamy do zakupu festiwalowych szklanek, kielichów i kufli, które dostępne będą w sklepiku festiwalowym i na stoiskach piwnych. Browary będą mieć też swoje szkiełka, poza tym, jak co roku, można przyjść na nasz Festiwal z własnym naczyniem – mówią organizatorzy. Na terenie Festiwalu będą punkty do własnoręcznego płukania szkła.
Więcej informacji znajdziecie stronie festiwalu. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
Na stadion można dojechać komunikacją miejską (tramwaje nr 3, 10, 18, 20, 21, autobusy nr 101, 102, 103, 104, 123, 127, 128), pociągiem, w ostateczności samochodem. Ponadto wrocławskie MPK uruchomi w weekend 21-23 czerwca dodatkowe tramwaje, które będą kursować na Tarczyński Arenę Wrocław.
Do dyspozycji zmotoryzowanych gości Festiwalu będzie wielopoziomowy parking (wjazd od strony alei Śląskiej) oraz parking otwarty od strony ul. Królewieckiej. Za parkowanie zapłacimy 20 lub 30 zł (w zależności od strefy), kwota obejmuje dobę parkowania. Od ulicy Lotniczej będzie bezpłatny, zewnętrzny parking Park & Ride (przy stacji kolejowej).
Na terenie stadionu nie będzie bankomatu, jednak na każdym stoisku z piwem jest możliwość zapłacenia kartą.
Godziny otwarcia Festiwalu i stoisk:
- 21 czerwca (piątek) – godz. 16-24,
- 22 czerwca (sobota) – godz. 13-24,
- 23 czerwca (niedziela) – godz. 13-20.
Zobacz również: Wrocławskie Mistrzostwa w Pływaniu Pieskiem. Druga edycja pomocy czworonogom.