21. Charytatywny Bal Pwr. Zebrano rekordową kwotę na studenckie stypendia

0
79
18 lutego w auli gmachu głównego odbyła się 21. edycja Charytatywnego Balu Politechniki Wrocławskiej.
Bal Charytatywny Pwr, fot. Politechnika Wrocławska

W sobotę, 18 lutego przedstawiciele świata nauki, biznesu i polityki pojawili się w auli Politechniki Wrocławskiej by wspomóc studentów PWr z niepełnosprawnościami. Charytatywny Bal przyniósł uczelni w tym roku rekordową kwotę na fundusz stypendialny – ponad 410 000 zł.

Bal Charytatywny Pwr, fot. Politechnika Wrocławska

W ubiegłą sobotę w auli gmachu głównego odbyła się 21. edycja Charytatywnego Balu Politechniki Wrocławskiej. Impreza powróciła po dwuletniej przerwie, podczas której bale były organizowane wyłącznie w formule online. W zabawie uczestniczyło ponad 160 osób. W trakcie wydarzenia goście licytowali przedmioty przekazane specjalnie na tę okazję. Na aukcje trafiło 30 rzeczy, m.in. rzeźby i obrazy znanych artystów.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Wyjątkowe przedmioty na licytacji  

Podczas 21. Charytatywnego Balu Politechniki Wrocławskiej zebrano 183 500 złotych. Aukcje poprowadzili prof. Arkadiusz Wójs, rektor PWr i Anna Geryn. Największym zainteresowaniem licytujących cieszyły się: rzeźba Stanisława Wysockiego, obrazy: Ryszarda Bilana (dar prorektorów PWr), Zofii Koszewicz, Andrzeja Jarodzkiego i prof. Wojciecha Pukocza, praca Magdaleny Kucharskiej, dzieło dr. Oskara Zięty oraz pióro podarowane przez premiera RP.

Co więcej, jeszcze przed samym balem środki o wartości 202 000 złotych przekazały Politechnice Wrocławskiej firmy: PCC Rokita S.A., Fundacja Empiria i Wiedza, Grupa Impel, Bergman Engineering sp. z o.o., PIT-RADWAR S.A., PGZ, Elektrotim S.A. i Nalco Polska sp. z o.o. Pomocna okazała się również akcja „Nocnego Listowania”, podczas której zebrano 25 750 złotych.

Zobacz też: Znęcał się nad kotem. Teraz grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności

Rekordowa kwota na stypendia studenckie

Łącznie na fundusz stypendialny dla najzdolniejszych studentów i studentek z niepełnosprawnościami zostanie przekazanych 411 250 złotych. To największa w historii PWr kwota zebrana z okazji balów charytatywnych. W latach 2006-2022 uczelnia pozyskała na ten cel prawie dwa miliony złotych, co pozwoliło ufundować ponad 900 stypendiów.

Zobacz również:  Głogów: Przetarg na rondo ogłoszony. Sprawdź szczegóły

Obecnie na PWr kształci się 320 studentek i studentów oraz 17 doktorantek i doktorantów z niepełnosprawnościami.

Zobacz zdjęcia z 21. Charytatywnego Balu Pwr:

fot. Politechnika Wrocławska