Ładowanie

25 lat więzienia za podwójne morderstwo

8 czerwca, 2024

Fot. Zdjęcie ilustracyjne pixabay

Julia K. została skazana na 25 lat więzienia za zabójstwo swojego dziadka i jego kolegi w miejscowości Kotla, województwo dolnośląskie. Sąd apelacyjny podtrzymał wyrok z pierwszej instancji, co oznacza, że orzeczenie jest prawomocne.

Do tragedii doszło 15 czerwca 2022 roku, gdy Julia K., jej dziadek i jego kolega pili alkohol w domu. Po kłótni kobieta zaatakowała mężczyzn nożem, zadając im śmiertelne ciosy. Została zatrzymana przez policję przed domem.

Sekcja zwłok wykazała, że Julia K. zadała każdemu z mężczyzn kilkadziesiąt ciosów nożem, powodując rany kłute oraz krwotok, co doprowadziło do ich śmierci. Julia K. miała problemy z alkoholem i wcześniej zażywała narkotyki, co sprawiało, że po alkoholu stawała się agresywna.

Podczas śledztwa Julia K. nie przyznała się do winy i odmówiła składania wyjaśnień. Biegli psychiatrzy orzekli, że była poczytalna w chwili popełnienia przestępstwa. Sąd oddalił apelacje prokuratury i obrony, utrzymując wyrok 25 lat więzienia, który zapadł w styczniu tego roku.

Tagi