Ładowanie

Od soboty, 1 lipca ZUS przyjmuje wnioski o wyprawkę szkolną w ramach rządowego programu „Dobry Start”.

300 złotych na wyprawkę szkolną. Wnioski należy składać do ZUS

28 czerwca, 2023

Od soboty, 1 lipca ZUS przyjmuje wnioski o wyprawkę szkolną w ramach rządowego programu „Dobry Start”. Zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay

Od soboty, 1 lipca ZUS przyjmuje wnioski o wyprawkę szkolną w ramach rządowego programu „Dobry Start”. W ubiegłym roku wsparcie uzyskało 335 tys. uczniów na Dolnym Śląsku.

Po raz kolejny rodzice mogą otrzymać jednorazowe świadczenie w wysokości 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętu i niezbędnego wyposażenia do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych i innych placówkach edukacyjnych. Program jest dostępny dla wszystkich rodziców, niezależnie od ich dochodów.

Z jednorazowego wsparcia w wysokości 300 zł mogą skorzystać rodzice i opiekunowie dzieci do 20 roku życia, a jeśli mają one orzeczoną niepełnosprawność – to do ukończenia 24 lat. Pieniądze należą się na każde uprawnione dziecko w rodzinie, które uczęszcza do szkoły- bez względu na wysokość zarobków, jakie osiągają rodzice. Natomiast nie przysługuje na dzieci uczące się w tzw. zerówkach oraz na studentów. W sytuacji, gdy uczeń ukończył już 18 lat, wniosek o 300 plus może złożyć samodzielnie – mówi Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

W ubiegłym roku wyprawkę szkolną otrzymało 4 691 960 dzieci, w tym 335 704 Dolnoślązaków. ZUS wypłacił rodzicom łącznie 1 389 722 325 zł. Na konta rodziców na Dolnym Śląsku wpłynęło 100 663 050 zł.

Zobacz też: Ponad 1200 wolnych miejsc we wrocławskich przedszkolach

Jak złożyć wniosek o 300+?

Wnioski o wyprawkę szkolną można składać wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem aplikacji mZUS, PUE ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Aplikację mZUS można pobrać za darmo ze sklepów Google Play oraz App Store. Aby skorzystać z mZUS, konieczne jest posiadanie profilu na platformie PUE ZUS. Profil następnie należy połączyć z aplikacją mZUS.

Rodzic, który już wcześniej składał wniosek o 300+ przez aplikację mZUS lub Platformę Usług Elektronicznych ZUS może na podstawie poprzedniego wniosku w aplikacji mZUS utworzyć nowy. Większość danych uzupełni się automatycznie.  Jeśli coś się zmieniło, trzeba to poprawić przed wysłaniem – mówi Iwona Kowalska-Matis.

Wnioski będą przyjmowane od 1 lipca do końca listopada. Wniosek powinien zawierać dane kontaktowe wnioskującego, adres mailowy i numer telefonu oraz jego numer rachunku bankowego, na który wpłynie świadczenie Opiekunowie, którzy złożą dokumenty do końca sierpnia, przelew bankowy otrzymają najpóźniej 30 września.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Tagi