Ładowanie

Najdłuższy triathlon w historii — Adrian Kostera już wystartował! Rowerem, biegiem oraz wpław pokona 40 170 km. To więcej niż równik ziemi.

365 Triathlon trwa już ponad miesiąc. Jak przebiega wyzwanie?

Joanna Bim 3 lipca, 2023

Najdłuższy triathlon w historii — Adrian Kostera już wystartował! Rowerem, biegiem oraz wpław pokona 40 170 km. To więcej niż równik ziemi. fot. Oleksandr Poliakovsky / wroclaw.pl

1 czerwca Adrian Kostera rozpoczął najdłuższe wyzwanie sportowe na świecie – 365 Triathlon. Ultratriathlonista chce pokonać wpław, na rowerze i biegnąc ponad 40 000 km i dzięki temu ustanowić nowy rekord Guinnessa. Sprawdźcie, jak mu idzie!

36-letni Adrian Kostera pochodzi z Torunia, a mieszka w Holandii. Na Dolnym Śląsku mężczyzna planuje pobić rekord świata w najdłuższym triathlonie. Sportowiec przez rok chce pokonać 40 170 kilometrów, w tym 1205 wpław, 31 132 rowerem i 7 833 biegiem. 1 czerwca ultratriathlonista wystartował spod Odra Centrum, aby następnie udać się nad Zalew Stradomia w Sycowie.

Postępy w wyzwaniu Adriana Kostery

2 czerwca minął 32 dzień wyzwania 365 Triathlon. Do tej pory Adrian Kostera przepłynął 576 km. W mediach społecznościowych sportowiec podziękował wszystkim za okazane wsparcie. Przyznał również, że jego przygoda ze sportem rozpoczęła się od trudności, ale dzięki systematyczności i wierze we własne możliwości był w stanie odnieść sukces.     

– Gdy zaczynałem swoją przygodę ze sportem byłem pełen obaw. Nie potrafiłem pływać, nie miałem roweru, bieganie było dla mnie czymś abstrakcyjnym, a przez lata palenia papierosów moja kondycja praktycznie nie istniała. Jedyną rzeczą, której nigdy mi nie brakowało była jednak wiara we własne możliwości i chęć mierzenia wysoko. Dzisiaj siedem lat później mogę się pochwalić przepłynięciem aż 576 km w 32 dni. Dystansu, który kiedyś był dla mnie niemożliwy do ogarnięcia nawet w głowie, a który teraz dzięki konsekwencji w dążeniu do celu udało mi się zrealizować. Nie zawsze było łatwo. Czasami budziłem się zniechęcony, a czasem byłem po prostu zmęczony. Momentami utrudnieniem były czynniki, na które kompletnie nie miałem wpływu jak deszcz, silny wiatr lub wyjątkowy upał. Nigdy się jednak nie poddałem i właśnie tego chciałbym i Wam życzyć. Chcę by ten rok sprawił, że i u Was zacznie się dziać więcej. Ze wyjdziecie na trening. Że zawalczycie o swoją formę. Że będziecie przeć do przodu w momencie gdy najbardziej Wam się nie chce. Jeśli chociaż raz uda wam się wspólnie pokonać tego wewnętrznego lenia, to będę czuć się wygrany – napisał Adrian Kostera na Facebooku.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Hotel Monopol — stąd przemawiał Hitler, a Picasso stworzył gołębia pokoju

365 Triathlon – dołącz do wyzwania!

Jeżeli chciałbyś dołączyć do Adriana Kostery  i wziąć udział w wyzwaniu, to możesz zapisać się przez  formularz dostępny na stronie internetowej. Koszt udziału to 20 zł, cała kwota zasila konto świetlicy terapeutycznej Tacy Sami, która działa w ramach wrocławskiej fundacji Potrafię Pomóc.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Tagi