Ładowanie

Lodowisko powstaje w związku z prośbami mieszkańców, którzy chcą korzystać z jazdy na łyżwach zimą podczas niesprzyjającej pogody. W Jeleniej Górze są dwa lodowiska na orlikach, ale są uzależnione od warunków atmosferycznych. Przeczytaj o szczegółach.

Jelenia Góra: Trwa budowa lodowiska. Jak przebiegają prace?

4 lipca, 2023

Lodowisko powstaje w związku z prośbami mieszkańców, którzy chcą korzystać z jazdy na łyżwach zimą podczas niesprzyjającej pogody. W Jeleniej Górze są dwa lodowiska na orlikach, ale są uzależnione od warunków atmosferycznych. Przeczytaj o szczegółach. Fot. Jerzy Łużniak FB.

Lodowisko powstaje w związku z prośbami mieszkańców, którzy chcą korzystać z jazdy na łyżwach zimą podczas niesprzyjającej pogody. W Jeleniej Górze są dwa lodowiska na orlikach, ale są uzależnione od warunków atmosferycznych. Przeczytaj o szczegółach.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Najważniejszym elementem obiektu jest betonowa płyta lodowiska, ponieważ na niej będzie można organizować wszystkie formy sportu, które mieszczą się w wymiarach. Sporty, które będzie można uprawiać to: badminton, tenis ziemny, koszykówka, siatkówka ale również będzie rozkładany pumptrack i skatepark.

Obiekt będzie składał się z hali namiotowej w której będzie znajdować się lodowisko, będzie posiadać wymiary około 25 m x 45 m i wysokośc 12 m. Od strony ulicy Kilińskiego przewidziana jest ściana murowana powiązana architektonicznie z budynkiem zaplecza. Płyta lodowiska będzie miała 20 x 45 m w konstrukcji płyty betonowej mroźniczej (z możliwością wykorzystania jako płyty z przeznaczeniem do jazdy na rolkach). Tafla będzie dla od 80 do 100 osób. Hala zostanie również zaopatrzona w trybuny tymczasowe rozkładane, przewidziane dla min. 28 osób.

Lodowisko będzie również zaopatrzone w rolowane ściany, dzięki czemu w okresie letnim będzie możliwość przewietrzenia, a w okresie jesienno-zimowym przy zamknięciu będzie utrzymywać się temperatura między -5 do +5 °C. To spowoduje, że będzie niskie zużycie energii elektrycznej, ponieważ tafla nie będzie narażona na promienie słoneczne, wiatr, deszcz czy śnieżyca.

Aktualnie kontynuowane są roboty budowlane. Wykonawca wykonał dach nad pomieszczeniem socjalnym, kończy układanie wewnętrznej instalacji elektrycznej i niskoprądowej. Dokonano wyboru kolorystyki pomieszczeń. Na ten moment spółka Tauron nie może wykonać przyłącza elektrycznego do lodowiska z uwagi na brak zgody KARR-u na wejście na ich działkę i ułożenie przyłącza elektrycznego o długości ok. 2 m. Tauron ponownie podejmie rokowania z KARR o wyrażenie zgody na wykonanie przyłącza elektrycznego.

Wykonawca ma czas na zrealizowanie projektu do listopada 2023 roku. Koszt inwestycji to 4 mln zł. Zadanie jest dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Tagi