Ładowanie

„Lubię deszcz” to projekt, którego celem jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie możliwości i sposobów zagospodarowywania wód opadowych.

4. edycja programu „Lubię deszcz”. Powstają kolejne ogrody deszczowe

25 lipca, 2023

„Lubię deszcz” to projekt, którego celem jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie możliwości i sposobów zagospodarowywania wód opadowych. Ogród deszczowy, fot. Zielony Wrocław

„Lubię deszcz” to projekt, którego celem jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie możliwości i sposobów zagospodarowywania wód opadowych. Do 2022 r. we Wrocławiu powstało aż 26 ogrodów deszczowych. Na tym nie koniec. W tym roku możemy spodziewać się następnych. Jakie korzyści niesie program?

Ogród deszczowy, fot. Zielony Wrocław

Projekt edukacyjny „Lubię deszcz” polega na przeprowadzeniu warsztatów tworzenia ogrodów deszczowych z udziałem dzieci i młodzieży. Odbywają się one na terenie placówek oświatowych. Zadanie jest finansowane ze środków Gminy Wrocław.

Celem programu jest zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży oraz innych mieszkańców miasta na temat zrównoważonego gospodarowania deszczówką w dobie zmian klimatu. W ramach warsztatów powstają ogrody deszczowe przy szkołach i przedszkolach – informuje Zielony Wrocław.

Ogrody deszczowe wpływają na polepszenie jakości życia w mieście, ponieważ poprawiają mikroklimat danego miejsca. Ich celem jest efektywne gospodarowanie wodą, dlatego wykorzystuje się w nich rośliny oczyszczające wodę oraz dobrze znoszące suszę i zalewanie, takie jak np. kosaćce, sadźce czy trawy.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Tagi