Szykuje się kolejna wielka, komunikacyjna inwestycja we Wrocławiu — tramwaj na Maślice. Nie było odwołań w sprawie rozstrzygnięcia przetargu, w niedługim czasie będzie można przystąpić do podpisania umowy.
Tramwaj na Maślice to po tramwaju na Popowice i Nowy Dwór kolejna ważna inwestycja, która poprawi komunikację w mieście. Realizowana będzie w najbliższych latach. Trasa ma liczyć ponad 3,2 kilometrów długości.
Nie było odwołań w sprawie rozstrzygnięcia przetargu na projektowanie trasy. Projektant zostanie wezwany do złożenia wymaganych dokumentów, a następnie podpisana zostanie umowa. Uzyskanie dokumentacji projektowej to skomplikowany i długotrwały proces. Koszt wybranej oferty to 3 672 780 zł.
Szybki dojazd z Maślic do centrum
Dzięki planowanej inwestycji kolejni mieszkańcy Wrocławia będą lepiej skomunikowani z centrum miasta.
– Inwestycja umożliwi mieszkańcom Maślic, ale i pobliskich osiedli szybki dojazd do centrum. Dzięki realizacji tej inwestycji aż 11 tysięcy osób zyska dostęp w odległości do 500 m do przystanku tramwajowego. A dzięki parkingowi P&R i odpowiedniej integracji z autobusami, trasa tramwajowa na Maślice będzie także nową ofertą komunikacyjną dla Stabłowic czy Pracz Odrzańskich – wskazuje prezydent miasta Jacek Sutryk.
Przebieg trasy na Maślice
Dokładny przebieg trasy znany będzie po zakończeniu projektowania. Początek planowany jest w pobliżu krańcówki przy Tarczyński Arena przy ul. Pilczyckiej, następnie ok. 2 km wzdłuż ul. Maślickiej po stronie północnej. Potem trasa odbije w lewo w kierunku południowo-zachodnim w kierunku ulicy Suwalskiej i Królewieckiej, aby zakończyć swój bieg w pobliżu centrum handlowego i linii kolejowej, którą kursują pociągi m.in. w kierunku Głogowa czy Zielonej Góry. PKP planuje wybudowanie w niedalekiej odległości stacji kolejowej Wrocław-Maślice, więc wybór umiejscowienia pętli nie jest przypadkowy.
Na trasie powstanie 8 par przystanków:
ul. Gosławickiej,
AOW,
ul. Rędzińskiej,
ul. Bogatyńskiej,
ul. Brodnickiej,
na rozwidleniu ul. Maślickiej i trasy tramwajowej odbijającej w kierunku południowo-zachodnim,
ul. Suwalskiej,
ul. Królewieckiej.
Od momentu podpisania umowy projektant będzie miał na przygotowanie dokumentacji ponad dwa lata.