Firma Heilo wyszła naprzeciw rodzicom, którzy z obawy przed smogiem nie wychodzą z małymi dziećmi na spacer.
Wrocławska firma Heilo zajęła się opracowaniem, stworzeniem i wyprodukowaniem pokrowców antysmogowych na wózki dziecięce. Dzięki nim, rodzice i opiekunowie nie muszą obawiać się już złej jakości powietrza. Wystarczy pokrowiec z filtrem, który je oczyści. W ofercie dostępne są także te pasujące na wózki spacerowe i gondole.
Według Air Quality Life Index (w skrócie: AQLI) Polska jest krajem z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w Europie. Światowa Organizacja Zdrowia, szacuje że 93% dzieci na świecie oddycha zanieczyszczonym powietrzem. Jest ono powodem co piątego zgonu. Smog jest przyczyną licznych chorób, takich jak astma, udary mózgu, nowotwory czy choroby płuc.
Od pomysłu do produktu
– Pomysł narodził się podczas spotkania z przyjaciółkami, podczas którego okazało się, że jedna z nas, świeżo upieczona mama, od tygodnia nie może wyjść z córeczką na spacer z uwagi na fatalny stan powietrza – mówi Małgorzata Walichiewicz, właścicielka Heilo – Po przeprowadzonym researchu okazało się, że na świecie nie ma rozwiązania, które chroniłoby przed dramatycznymi skutkami wdychania zanieczyszczonego powietrza, zwłaszcza najbardziej zagrożoną grupę, czyli dzieci w wieku do 3 lat. Wtedy zdecydowałyśmy się działać – dodaje.
Prace projektowe udało się skończyć. Produkt otrzymał już certyfikat. Sprzedano także pierwszy egzemplarz. Jak podaje właścicielka firmy, Heilo jest już przygotowane do masowej produkcji. Walkę z tragicznymi skutkami smogu czas zacząć!
Wrocławska firma Heilo została doceniona już na arenie międzynarodowej, w 2023 roku, podczas Infoshare. Wówczas startup został wyróżniony jako finalista Startup Contest. Warto dodać, że wpłynęło tam ponad 4 tys. zgłoszeń. Heilo uzyskało także grant od Banku ING oraz zostało docenione na Impact Startup podczas trwania Web Summit.
Misja czystego powietrza dla najmłodszych idzie w świat
Heilo nie tylko prowadzi rozwinięty marketing zachęcający do sprzedaży, ale także edukuje w kwestii szkodliwości wdychanych przez nas codziennie substancji unoszących się w powietrzu.
-Czujemy ogromną misję, żeby uświadamiać społeczeństwo na temat tego niewidocznego, acz niezwykle szkodliwego problemu. Dlatego za pomocą smart technologii chcemy dostarczać rozwiązania, które będą chronić jakość życia dzieci na świecie – zapewnia Małgorzata Walichiewicz, która zauważa, że problem nie dotyczy tylko dzieci w Polsce. Wobec tego, w jej planach rozwoju firmy, upatruje wprowadzenia swoich produktów na rynek pozaeuropejski – Dlatego opracowaliśmy ścieżkę rozwoju i mamy nadzieję, że z pomocą inwestorów szybko dostarczymy nasze rozwiązania rodzicom małych dzieci, również w innych krajach – przewiduje.
Zobacz też: Jawor: Zmiany w programie “Czyste Powietrze” od 1 kwietnia 2024 r.