Ikony gitary, kultowe przeboje i spotkanie dzięki jednoczącej sile muzyki. Tak zapowiada się wrocławska 3-Majówka i Gitarowy Rekord Świata 2024. Hołdys i Waglewski po 40 latach od powstania wspólnej płyty, znowu staną razem na scenie, aby wykonać wspólnie utwór “I Ching”.
Początek lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia i studio programu Trzeciego Polskiego Radia. To czas i miejsce powstawania kultowego albumu “I Ching”. Pomysłodawcą był sam Zbigniew Hołdys, który stoi za kompozycją większości utworów do tekstów Bogdana Olewicza. Płyta zawiera też kompozycje Wojciecha Waglewskiego, takie jak “Ja płonę” czy “Milo”. Praca nad projektem dała początek formacji Morawski Waglewski Nowicki Hołdys. Grupa ta, ma na swoim koncie nagranie muzyki do filmu “Stan wewnętrzny”. Grała w nim choćby Krystyna Janda, Janusz Gajos czy Jan Englert. W 1985 roku zaś, muzycy zasłynęli z wydania albumu “Świnie”.
Gitarowy Rekord Świata to moment, w którym ikony gitary znów staną razem na scenie, aby wspólnie wykonać “I Ching” na wrocławskim Rynku.
– 1 maja Wojciech Waglewski i Zbigniew Hołdys pomogą ustanowić nowy Gitarowy Rekord Świata. To niepowtarzalna okazja dla młodych gitarzystów, aby zagrać razem z ikonami polskiego rocka na wrocławskim Rynku – mówi Leszek Cichoński, dyrygent Największej Gitarowej Orkiestry.
W tym samym dniu zespół w składzie Hołdys, Waglewski i Karimsky da pełny koncert w trakcie festiwalu 3-Majówka w kompleksie Hali Stulecia.
22. Edycja Gitarowego Rekordu Świata to okazja do tego, by zobaczyć na żywo występ Electric Light Orchrstra by Phil Bates & Band. Warto dodać, że lider tej formacji weźmie udział w ustanowieniu nowego rekordu. Zaś Małgorzata Ostrowska wraz z legendarną “Meluzyną” będzie świętować 40 lat na polskiej scenie muzycznej. Pełny program koncertów znajdziesz na stronie festiwalu. Natomiast o samym Gitarowym Rekordzie Świata 2024 więcej przeczytasz tutaj.
Zobacz też: Gitarowy Rekord Świata 2024: Małgorzata Ostrowska świętuje 40 lat na scenie kultową “Meluzyną”.