-3.8 C
Wrocław
niedziela, 5 lutego, 2023

Adrianna Szady zostaje w #VolleyWrocław

WARTO PRZECZYTAĆ

Sezon 2022/2023 Tauron Ligi zbliża się wielkimi krokami. Ostatnie miesiące były dla #VolleyWrocław czasem intensywnej pracy w kompletowaniu składu. Pierwszą siatkarką, która w kolejnym sezonie przywdzieje trykot #VolleyWrocław będzie rozgrywająca Adrianna Szady. Dla 30-letniej zawodniczki najbliższy rok będzie już trzecim we wrocławskiej ekipie.

Adrianna Szady dołączyła do #VolleyWrocław w sezonie 2020/2021, gdzie trafiła po dwóch latach spędzonych w Kaliszu. Wcześniej dwukrotnie była współautorką sukcesu, jakim był awans jej drużyn do rozgrywek wyższego szczebla – Wisła AGH Kraków dostała się na zaplecze siatkarskiej ekstraklasy, a Developres Rzeszów do ówczesnej Orlen Ligi.

W swoim debiutanckim sezonie w barwach #VolleyWrocław pełniła funkcję kapitana, a w ubiegłorocznych rozgrywkach wystąpiła w prawie każdym spotkaniu, pojawiając się w łącznie 46 setach. Zdobyła w nich 17 punktów – po pięć zagrywką i blokiem oraz 7 atakiem. Zdobyła również jedną statuetkę MVP podczas ostatniego spotkania z Energą MKS Kalisz o 9. miejsce. Przed rozpoczęciem rywalizacji w hali Szady brała też udział w rozgrywkach PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, których została mistrzynią.

Bardzo się cieszę, że zostaję we Wrocławiu na kolejny sezon. Jest to już mój trzeci rok z rzędu w #VolleyWrocław i nie mogę się już doczekać startu rozgrywek, choć w tym roku liga wystartuje nieco później, niż zwykle. Dla nas oznacza to więcej czasu na odpowiednie przygotowanieNaszym pierwszym wyzwaniem będzie obrona mistrzowskiego tytułu na turnieju siatkówki plażowej PreZero Grand Prix w Warszawie. Do tego czasu każda z nas pracuje nad rozwojem siły mięśniowej, realizując indywidualne plany treningowe – komentuje Adrianna Szady.

Dziś rozpoczęliśmy prezentowanie zespołu na sezon 2022/2023. Zaczynamy od Ady Szady, dla której będzie to trzeci sezon w barwach naszego klubu. Bardzo cieszę się, że Ada jako pierwsza zdecydowała się przedłużyć kontrakt o kolejny sezon i będzie stanowić jeden z filarów nowej drużyny – dodaje prezes Volleyball Wrocław S.A. Jacek Grabowski.

Zobacz również:  Bitwa koszykarzy Śląska w Ankarze

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI