10.1 C
Wrocław
sobota, 1 kwietnia, 2023

Afrykańskie upały we Wrocławiu. IMGW: „Zalecana najwyższa ostrożność”

WARTO PRZECZYTAĆ

Od 19 do 21 lipca w mieście będzie niebezpiecznie gorąco. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia. Temperatura maksymalna we wtorek i czwartek od 30°C do 34°C, w środę od 33°C do 36°C, natomiast temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C, tylko w nocy ze środy na czwartek od 19°C do 22°.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przestrzega mieszkańców Wrocławia przed groźnymi upałami. Ostrzeżenie jest ważne od 19 lipca od godziny 12., do 21 lipca, do godziny 20.

Przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Groźne zjawiska meteorologiczne lub skutki ich wystąpienia uniemożliwią prowadzenie działalności. Bądź przygotowany na znaczące zakłócenia w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana najwyższa ostrożność, konieczność częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych – informuje IMGW.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI