Ładowanie

Agresywny mężczyzna uszkadzał samochody nożem. Został schwytany przez policję

26 września, 2023

Wrocławscy funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole dzięki szybkiej reakcji na zgłoszenie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie czterech zaparkowanych pojazdów oraz niebezpieczne wymachiwanie nożem przypominającym maczetę w jednym z hoteli. Podejrzany miał przy sobie narkotyki.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o niebezpiecznym mężczyźnie, który z nożem w ręku przechadzał się ulicami i dokonywał narzędziem uszkodzeń w zaparkowanych pojazdach. Natychmiast udali się na miejsce zdarzenia, gdzie zauważyli i aresztowali podejrzanego 30-latka, który wcześniej wykrzykiwał coś w ich kierunku. Mężczyzna nie reagował na polecenia, co zmusiło funkcjonariuszy do zastosowania środków przymusu bezpośredniego.

W trakcie przeszukania osobistego, u mężczyzny znaleziono nie tylko nóż w postaci maczety, ale także kastet oraz amfetaminę, co stanowiło dodatkowy element niebezpieczeństwa. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Na miejscu świadkowie zdarzenia zeznali, że napastnik wymachiwał wcześniej na korytarzu przed gośćmi hotelu nożem. Następnie uszkodził łącznie cztery samochody.

Sprawca odpowie za swój czyn przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Tagi