9.9 C
Wrocław
wtorek, 21 marca, 2023

Akcja krwiodawstwa przed XIII LO we Wrocławiu. Poznaj szczegóły!

WARTO PRZECZYTAĆ

28 lutego odbędzie się kolejna zbiórki krwi w autokarze RCKiK. Jutrzejsza akcja krwiodawstwa jest szczególna, ponieważ jej organizatorami są uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego nr XIII, przy ul. Haukego-Bosaka we Wrocławiu.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa informuje, że obecnie brakuje krwi w grupach: O Rh+, O Rh-, A Rh- oraz A Rh+. W związku z tym przed Liceum Ogólnokształcące nr XIII przy ul. Haukego Bosaka 43-28 (między budynkami CITY FORUM 1 i CITY FORUM 2) zaparkuje autokar RCKiK. Zbiórka krwi rozpocznie się 28 lutego o godz. 9:00 i potrwa do godz. 13:00.

Kto może zostać krwiodawcą?

Krew może oddać osoba w wieku 18-65 lat, o wadze ciała powyżej 50 kg, u której nie zostaną stwierdzone przeciwskazania zdrowotne uniemożliwiające donację. W dniu oddania krwi należy być wypoczętym, zjeść lekki i niskotłuszczowy posiłek oraz pić dużo wody lub soków owocowych. Na 24 godziny przed oddaniem krwi nie można spożywać alkoholu, a pół godziny przed nie wskazane jest palenie papierosów. Podczas akcji krwiodawstwa wymagane jest posiadanie przy sobie aktualnego dokumentu ze zdjęciem (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy). Konieczne jest także okazanie numeru PESEL. Choć donacja trwa około 5-15 minut to na oddanie krwi należy przeznaczyć sobie ok. 1 godzinę, ponieważ każdy dawca przed pobraniem krwi musi wypełnić kwestionariusz na temat stanu zdrowia oraz przejść wywiad lekarski, a później odpocząć.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI