13.7 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Aleksander Dziewa zostaje we Wrocławiu!

WARTO PRZECZYTAĆ

O jego przyszłości mówiło się w ostatnich tygodniach bardzo wiele. Aleksander Dziewa, pomimo ofert z zagranicznych klubów, zdecydował się sezon 2022/23 spędzić we Wrocławiu. Olek, już nie możemy się doczekać Twoich kolejnych występów w koszulce Śląska!

MVP Mistrzostw Polski U20, awans do 1. Ligi, MVP sezonu zasadniczego 1. Ligi, wicemistrz 1. Ligi, Najlepszy Debiutant PLK, brązowy medalista PLK, autor najlepszego bloku sezonu PLK, najlepszy polski zawodnik PLK, mistrz Polski. Lista osiągnięć Aleksandra Dziewy ze Śląskiem Wrocław wydłuża się z każdym kolejnym rokiem i wierzymy, że za 12 miesięcy będzie jeszcze bardziej imponująca. Olek przeszedł z naszym klubem wszystkie szczeble seniorskiej kariery: od rozgrywek młodzieżowych i 2. Ligi aż do ekstraklasy, europejskich pucharów i debiutu w reprezentacji Polski.

Kontrakt Dziewy z WKS-em obowiązuje do końca sezonu 2022/23, lecz kibice z Wrocławia mogli obawiać się o wykupienie umowy podkoszowego przez jeden z silnych zagranicznych klubów. Decyzja Aleksandra pokazuje jednak, że Śląsk nie jest dla niego jedynie przystankiem na drodze do europejskiej kariery. Olek chce wygrywać z Trójkolorowymi kolejne trofea, a stolica Dolnego Śląska to dla niego prawdziwy koszykarski dom.

W nadchodzące rozgrywki wejdziemy z naprawdę mocną polską rotacją, której jednym z liderów po raz kolejny będzie Aleksander Dziewa. Już wkrótce będziemy więc mogli oglądać na parkietach Hali Stulecia i Hali Orbita kolejne wsady, bloki i inne efektowne akcje najlepszego polskiego zawodnika Energa Basket Ligi. Hej Śląsk!

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI