Ładowanie

Aleksander Paluszek w Śląsku Wrocław

1 sierpnia, 2023

Aleksander Paluszek został nowym zawodnikiem Śląska. 22-letni obrońca po czterech latach wraca do wrocławskiego klubu, którego jest wychowankiem. Młody stoper podpisał ze Śląskiem kontrakt na dwa lata z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Aleksander Paluszek to wychowanek akademii Śląska Wrocław. W najstarszej juniorskiej drużynie do lat 19 zagrał 27 meczów, w której zdobył 10 bramek w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Młody piłkarz imponował wtedy umiejętnością odnalezienia się w polu karnym rywala przy stałych fragmentach gry i kapitalnym uderzeniem głową.

W 2019 roku Paluszek dołączył do zespołu Górnika Zabrze, w barwach którego zanotował 32 występy na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Z Górnika był wypożyczony do słowackiego KF Pohronie oraz Skry Częstochowa, co pozwoliło mu jeszcze płynniej wejść w świat seniorskiego futbolu.

Po powrocie do Górnika w 2022 roku otrzymał prestiżową nagrodę dla najlepszego Młodzieżowca Sierpnia PKO BP Ekstraklasy. Środkowy obrońca trafiał wtedy do siatki Rakowa Częstochowa i Legii Warszawa. W sezonie 2022/2023 Aleksander Paluszek zaliczył 17 meczów w pierwszym zespole Górnika, 3 spotkania rozgrywane w ramach Fortuna Pucharu Polski i 3 mecze w trzecioligowych rezerwach zabrzańskiego klubu. Teraz 22-letni stoper wraca do Śląska Wrocław, do którego przenosi się na zasadzie transferu definitywnego.

– Oczywiście chciałbym wywalczyć miejsce w “jedenastce” i pomóc drużynie zarówno w obronie, jak i w ofensywie. Lubię i potrafię strzlić głową, na przykład po stałym fragmencie. Wyjeżdżałem ze Śląska jako chłopak, wracam jako mężczyzna. Bardzo się cieszę, że jestem tu ponownie. Zaczaczam, bo na pewno takie głosy się pojawią, że nie ma to związku z odejściem z klubu mojego taty. Zawsze jest dla mnie dużym wsparciem, mamy bardzo dobre relacje i wspólnie podejmujemy docyzje dotyczące mojej kariery – mówi 22-letni obrońca.

Aleksander Paluszek podpisał z wrocławskim klubem kontrakt na dwa lata z opcją przedłużenia o kolejny sezon. We Wrocławiu będzie występował z numerem 2 na koszulce.

– Cieszymy się, że do zespołu dołącza polski piłkarz, który jest jednocześnie wychowankiem Śląska. Aleksander to wciąż młody zawodnik, który bez wątpienia zwiększy rywalizację na pozycji środkowego obrońcy. To bardzo wysoki piłkarz, a my potrzebujemy centrymetrów, zwłaszcza w tym miejscu na boisku. Wierzymy, że w Śląsku Alek jeszcze bardziej się rozwinie i udowodni swój niewątpliwy potencjał – przyznaje dyrektor sportowy wrocławskiego klubu, David Balda.