Ładowanie

Aleksander Wołczek na dłużej w Śląsku

12 lipca, 2023

Aleksander Wołczek związał się kolejną umową ze Śląskiem Wrocław. 18-letni pomocnik podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne dwa sezony.

Aleksander to wrocławianin, który kontynuuuje rodzinne tradycje piłkarskie, a od czwartego roku życia jest związany z Akademią Śląska Wrocław i jest jej wychowankiem. Urodzony w 2005 roku zawodnik w zakończonym niedawno sezonie był jednym z pewnych punktów zespołu U19, a także zadebiutował w seniorskich rezerwach wrocławskiego klubu. Jego postawa nie pozostała niezauważona – wraz z rozpoczęciem przygotowań został zaproszony na treningi z pierwszą drużyną i zadebiutował już w sparingach.

– Dla mnie to najlepsze, co mogło mi się przydarzyć. Zadebiutowałem w miejscu, gdzie gram od zawsze, a jako mały chłopak przychodziłem na treningi i sobie myślałem, że chciałbym kiedyś zagrać w pierwszym zespole Śląska. To świetne uczucie – mówi Aleksander Wołczek. – Teraz chcę trenować i zdobywać doświadczenie, a moim głównym celem jest debiut w ekstraklasie – dodaje.

Wołczek jest środkowym pomocnikiem zwykle grającym bliżej bramki przeciwnika, ale jak sam przyznaje, może grać bliżej swojego golkipera – wszystko zależy od tego, czego wymaga od niego trener.

– Aleksander jest jednym z wyróżniających się młodych zawodników. Ciężko pracuje na treningach i otrzymał swoją szansę w pierwszym zepole i teraz od niego zależy, czy ją wykorzysta. Na razie na treningach i sparingach wygląda bardzo dobrze, ale rozgrywki ligowe to już trochę wyższy poziom. Niemniej mamy taki plan, by w perspektywie kilku miesięcy zadebiutował w lidze w seniorskim zespole – mówi dyrektor sportowy WKS-u, David Balda.

Umowa została zawarta na dwa najbliższe sezony z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.