Ładowanie

Aleksandra Gromadowska żegna się z KGHM #VolleyWrocław

9 czerwca, 2024

Siatkarką, której nie zobaczymy w kolejnym sezonie w szeregach biało-zielonych, jest przyjmująca Aleksandra Gromadowska. Zawodniczka spędziła w drużynie ostatnie 3 sezony.

Rozpoczynała jako juniorka, reprezentując barwy Impelu Wrocław w latach 2011-2013. Karierę seniorską również zaczynała we wrocławskim klubie. W 2015 roku dołączyła na jeden sezon do Budowlanych Łódź. Od 2016 roku przez kolejne 4 lata brała udział w turniejach siatkówki plażowej, a w listopadzie 2020 roku wróciła na halę w barwach Energi MKS Kalisz. Po sezonie spędzonym w Kaliszu, Ola wróciła do rodzinnego miasta i przez kolejne 3 sezony w nim została, broniąc barw #VolleyWrocław, później KGHM #VolleyWrocław. W sezonie 2022/23 rozegrała jednak tylko cztery mecze TAURON Ligi, ponieważ z dalszej części sezonu przyjmującą wykluczyła poważna kontuzja kolana, po której przeszła zabieg rekonstrukcji więzadeł. Wykorzystując swoje doświadczenie plażowe, Groma w #VolleyWrocław dwukrotnie została mistrzynią PreZero Grand Prix.

Po sezonie 2023/24 nadszedł czas pożegnania się z przyjmującą, która współpracę z KGHM #VolleyWrocław podsumowała następująco: – Czas spędzony w KGHM #VolleyWrocław to niezapomniana część mojej sportowej kariery. Przez 3 sezony miałam przyjemność pracować z wieloma wspaniałymi ludźmi, z którymi dzieliłam wiele sportowych wyzwań i emocji. Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim, którzy byli częścią tej podróży. Teraz nadszedł czas na nowe wyzwania i przygody, ale zawsze będę wspominać lata spędzone w KGHM #VolleyWrocław z ogromnym sentymentem i wdzięcznością – mówi Ola Gromadowska.

W nowym sezonie nie zobaczymy w naszym zespole Oli Gromadowskiej. Ja osobiście bardzo się cieszę, że po ciężkiej kontuzji, którą Ola odniosła niemal dwa lata temu, doszła do pełni zdrowia i dalej będzie mogła realizować swoje sportowe marzenia. Życzę Oli wszystkiego dobrego – dużo sukcesów, a przede wszystkim zdrowia – podziękował zawodniczce prezes klubu, Jacek Grabowski.

źródło: volleywroclaw.pl