Ładowanie

Ampfutbolowa Ekstraklasa przy Oporowskiej

28 czerwca, 2023

Już w najbliższy weekend, 1-2 lipca, na Oporowskiej spotkają się najlepsze polskie drużyny w ampfutbolu – piłce nożnej osób z niepełnosprawnością kończyn. Gospodarzem turnieju PZU Amp Futbol Ekstraklasy będzie Śląsk Wrocław, który w debiutanckim sezonie jest prawdziwą rewelacją rozgrywek!

Ampfutbol od kilku lat cieszy się rosnącą popularnością, a reprezentacja Polski jest aktualnymi brązowymi medalistami Mistrzostw Europy. W zeszłym roku do życia powołana została pierwsza w historii ampfutbolowa drużyna we Wrocławiu, która teraz z powodzeniem rywalizuje z najlepszymi w Polsce.

– Ostatni turniej zakończyliśmy zwycięstwem w swojej grupie. Grając na własnym terenie tym bardziej będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Mamy silną drużynę i liczę na dobry rezultat – mówi Krzysztof Węgrzyn, trener WKS Śląsk Wrocław Amp Futbol.

Podczas turnieju rozegranych zostanie aż 12 meczów! Rywalizacja rozpocznie się w sobotę, 1 lipca o godz. 10. Podczas turnieju zmierzy się w sumie 7 drużyn, m.in. Legia Warszawa, Wisła Kraków czy Warta Poznań, w której szeregach zagra Marcin Oleksy, zdobywca nagrody FIFA im. Ferenca Puskasa, za najpiękniejsze trafienie 2022 roku na świecie.

– Zapraszamy na Oporowską wszystkich kibiców i rodziny! Turniej to masa atrakcji, o jak najlepszy wynik sportowy zadba nasza drużyna. Na gości czekają jednak również m.in. foodtrucki czy dmuchańce dla dzieci. Przyjdźcie i kibicujcie chłopakom, bo wierzymy, że razem stworzymy świetną atmosferę – zachęca Sebastian Bednarz, prezes WKS Śląsk Wrocław Amp Futbol.

Śląsk Wrocław podczas turnieju rozegra 3 spotkania. W meczu otwarcia w sobotę, o godz. 10:30 zmierzy się z Legią Warszawa. Natomiast w niedzielę rozegra dwa kolejne mecze –  o godz. 11:30 podejmie Stal Rzeszów, a o 14 Nowe Technologie Różyca.

Drużyny w PZU Amp Futbol Ekstraklasie grają w systemie turniejowym. W sezonie 2023 w lidze występują: Wisła Kraków, Legia Warszawa, TSP Kuloodporni Bielsko-Biała, Stal Rzeszów, Nowe Technologie Różyca, Warta Poznań oraz Śląsk Wrocław.

Wrocławski turniej będzie czwartym z sześciu, które są zaplanowane w trwającym sezonie. Pomimo małego doświadczenia w rozgrywkach, Śląsk Wrocław z powodzeniem rywalizuje z bardziej doświadczonymi zespołami i pewnie zwyciężył w drugiej grupie podczas ostatniego turnieju ligowego.

Na Oporowskiej na kibiców oprócz piłkarskiej rywalizacji i emocji czekają m.in. foodtrucki oraz strefa dmuchańców dla najmłodszych. Dodatkowe atrakcje, w tym turniej “Turbokozak” i konkursy dla najmłodszych zapewnia Partner Śląska Salon Canal+ ASTRA Wrocław. Wstęp na wszystkie spotkania jest darmowy. Turniej został objęty honorowym patronatem prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka.

Sekcja ampfutbolu powstała we współpracy zarówno z „wojskowym” WKS-em, jak i pod patronatem oraz z pełnym wsparciem ekstraklasowego Śląska Wrocław, który w swoich szeregach ma piłkarzy, piłkarki oraz zawodników blind footballu. Sponsorem strategicznym sekcji ampfutbolu jest firma HARTING, wiodący producent w zakresie technik łączeniowych stosowanych w kolejnictwie, przemyśle maszynowym, elektrowniach wiatrowych, automatyce przemysłowej, którego krajowa centrala zlokalizowana jest we Wrocławiu.

Harmonogram turnieju:

Sobota, 1 lipca
10:00 inauguracja
10:30 Śląsk Wrocław – Legia Warszawa
11:45 TSP Kuloodporni Bielsko Biała – Wisła Kraków
13:00 Stal Rzeszów – Nowe Technologie Różyca
14:15 Warta Poznań – TSP Kuloodporni Bielsko-Biała
15:30 Nowe Technologie Różyca – Legia Warszawa
16:45 Wisła Kraków – Warta Poznań

Niedziela, 2 lipca
9:00 Legia Warszawa – Stal Rzeszów
10:15 TSP Kuloodporni Bielsko Biała – Warta Poznań
11:30 Stal Rzeszów – Śląsk Wrocław
12:45 Wisła Kraków – TSP Kuloodporni Bielsko-Biała
14:00 Śląsk Wrocław – Nowe Technologie Różyca
15:15 Warta Poznań – Wisła Kraków
16:30 zakończenie