Ładowanie

czerwca 2023 r. na wyspie Kos w Grecji zaginęła Anastazja z Wrocławia. Coraz więcej poszlak wskazuje na to, że została porwana.

Anastazja z Wrocławia porwana w Grecji? Policja zatrzymała podejrzanych

18 czerwca, 2023

czerwca 2023 r. na wyspie Kos w Grecji zaginęła Anastazja z Wrocławia. Coraz więcej poszlak wskazuje na to, że została porwana. Fot. Zaginieni WROCŁAW! / Facebook

W poniedziałek 12 czerwca 2023 r. na wyspie Kos w Grecji w miejscowości Marmari zaginęła Anastazja z Wrocławia. Coraz więcej poszlak wskazuje na to, że została porwana. Policja zatrzymała w sprawie 5 osób, które mogą być powiązane z jej zniknięciem.

Anastazja Rubińska to 27-latka pochodząca z Wrocławia. Ma 169 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała i piwne oczy. W dzień, w którym zniknęła, ubrana była w różową sukienkę w kwiaty, miała srebrny plecak i niebieskie okulary. Ma świeże poparzenie na dłoni.

Kobieta wysyłała swoją lokalizację, która okazała się pustkowiem. Posiada przy sobie telefon, jednak jest on nieaktywny. Według początkowych informacji, że 27-latka mogła zostać porwana przez grupkę mężczyzn — te doniesienia mogą okazać się prawdą. Zatrzymano 5 osób, które twierdzą, że miały kontakt z zaginioną.

Anastazja z Wrocławia zaginęła w Grecji. Co już wiadomo na ten temat?

Wrocławianka przebywała w celach zarobkowych na greckiej wyspie Kos, wraz ze swoim chłopakiem — to właśnie on zgłosił zaginięcie. Śledczy ustalili, że pięciu mężczyzn, którzy zostali zatrzymani, zaoferowało pomoc młodej kobiecie, która była w stanie nietrzeźwym. Jeden z nich to 32-letni obywatel Bangladeszu. Mężczyźni zabrali ją do swojego domu. Jak przyznał jeden z nich, odbył z 27-latką stosunek płciowy, a następnie wyprowadził ją na zewnątrz i wyszedł.

Mężczyzna wskazał miejsce, w którym rozstał się z kobietą, jednak na miejscu śledczy nie odnaleźli żadnych poszlak. Cudzoziemiec w dniu zatrzymania kupił bilet lotniczy, przy pomocy którego chciał opuścić wyspę.

Masz informacje w sprawie? Przekaż je odpowiednim służbom

Anastazja z Wrocławia nadal pozostaje zaginiona, a jej poszukiwania skoncentrowane są na rejonie Aliki. W sprawę zaangażowani są także śledczy z Polski. Osoby przebywające w okolicach czasu zaginięcia w rejonie Tigaki samochodem z zamontowaną kamerą są proszone o sprawdzenie zapisu.

Jeśli masz informacje na temat zaginięcia, przekaż je:

  • pod nr tel. +48 536 155 473,
  • na policję: +302242024444,
  • do ITAKA — Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych +48 22 654 70 70 lub itaka(at)zaginieni.pl.
Tagi