Ładowanie

Anna Bocian zostaje w Śląsku Wrocław

22 lipca, 2023

 

Ostoja bramki Śląska Wrocław zostaje na kolejny sezon! Anna Bocian związala się z klubem kolejnym kontraktem, który będzie obowiązywał przez najbliższe dwanaście miesięcy.

Anna Bocian w Śląsku Wrocław gra od początku powstania sekcji piłki nożnej kobiet, a wcześniej strzegła bramki m.in. AZS-u Wrocław. W poprzednim sezonie wystąpiła w dziewiętnastu meczach WKS-u – piętnastu ligowych i czterech w Orlen Pucharze Polski.

– Bardzo cieszę się, że udało nam się przedłużyć umowę z Anią na kolejny sezon. To niezwykle doświadczona zawodniczka, która świetnie zna realia polskiej piłki kobiecej. Dzięki swojemu zaangażowaniu i profesjonalnemu podejściu Ania ma szansę rozegrać kolejny świetny sezon w Orlen Ekstralidze, a nasze młode bramkarki mogą czerpać od niej wiedzę całymi garściami – mówi szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła.

– Ania to bardzo doświadczona zawodniczka i cieszymy się, że nadal będzie bronić naszej bramki. Młode golkiperki – Natalia Skiba i Hania Wieczerzak bez wątpienia mają się od kogo uczyć. Jestem pewny, że Ania w nadchodzących rozgrywkach znów będzie pewnym punktem naszej defensywy – zaznacza koordynator sekcji piłki nożnej kobiet w Śląsku, Maciej Bączyk.

A jak podpisanie nowej umowy komentuje sama zainteresowana? – Na przedłużenie kontraktu wpłynęło kilka czynników. Rozmawialiśmy ze sztabem szkoleniowym, głównie z trenerem Piotrem Jagiełą i trenerem bramkarek Maciejem Szaciłło i wspólnie ustaliliśmy, że jeszcze “daję radę” pod kątem stanu zdrowia. Mamy młode, perspektywiczne bramkarki, które od teraz pracują z pierwszym zespołem, więc to też będzie taki sezon, żeby one nauczyły się czegoś ode mnie, a ja od nich. A co będzie za rok? Zobaczymy – przyznaje z uśmiechem Anna Bocian.

Doświadczona golkiperka będzie więc walczyć o miejsce między słupkami bramki z dwoma młodszymi bramkarkami, ale jednocześnie będzie niejako ich nauczycielką czy trenerką. – Nie wiem, czy ja nadaję się na trenerkę – śmieje się Anna Bocian – Mamy trzy bramkarki i tak naprawdę zawsze można coś u kogoś podpatrzeć. Można być inspiracją, ale też znaleźć inspirację. Na pewno możemy się dużo od siebie nauczyć. Wierzę, że to będzie dobry sezon – dodaje.

Kontrakt będzie obowiązywał do końca sezonu 2023/2024.