Ładowanie

Anna Lewandowska nową środkową #VolleyWrocław

25 lipca, 2023

Trzecia środkowa, która w sezonie 2023/2024 będzie reprezentować barwy #VolleyWrocław, to Anna Lewandowska. 28-letnia siatkarka poprzedni rok spędziła w Bydgoszczy, a na Dolnym Śląsku pojawi się po raz pierwszy w swojej karierze. Obok niej na środku zagrają: Aleksandra Gancarz i Gabriela Ponikowska.

Anna Lewandowska to wychowanka Budowlanych Toruń, barw których broniła także w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na rok środkowa mierząca 186 cm przeniosła się do Warszawy, gdzie z tamtejszą pierwszoligową Wisłą walczyła o awans do TAURON Ligi.

Do siatkarskiej elity Lewandowska powróciła w barwach Budowlanych Łódź. W Grocie występowała przez trzy sezony, po których trafiła do Bydgoszczy.

W sezonie 2022/2023 była podstawową zawodniczką Pałacu, dla którego zdobyła równe 200 punktów – 125 atakiem, 60 blokiem i 15 zagrywką. Środkowa znalazła się na 11. miejscu w rankingu blokujących TAURON Ligi, zajmując lokatę tuż za byłą zawodniczką #VolleyWrocław – Dominiką Witowską.

W nadchodzących rozgrywkach po raz pierwszy reprezentować będzie barwy dolnośląskiego klubu. O dołączeniu do wrocławskiego zespołu Lewandowska mówi tak:

Szczerze mówiąc, oswajałam się z decyzją wyjazdu za granicę. Chciałam połączyć granie z podróżowaniem, jednak telefon od prezesa Grabowskiego w pozytywnym sensie namieszał w moich planach. Przedstawił on swoją wizję na przyszły sezon oraz moją rolę w drużynie, a argumentem „za” był również dobry, doświadczony trener i piękne miasto Wrocław.  Zawsze konsultuję też decyzję o przejściu do innego klubu z moimi siatkarskimi doradczyniami: Asią Mirek oraz Martą Wójcik, którym dziękuję za poradę. Dobrymi wspomnieniami podzieliła się ze mną Marysia Stenzel i to w zasadzie upewniło mnie, że powinnam zmienić klub właśnie na #VolleyWrocław. Siatkówka to moja pasja i sposób na życie, ale przede wszystkim możliwość poznania wspaniałych ludzi dlatego nie mogę się doczekać mojego przyjazdu do Wrocławia, do zobaczenia!

Ania Lewandowska należy do zawodniczek wyróżniających się w naszej TAURON Lidze. Uplasowała się wysoko wśród blokujących całego sezonu, wreszcie mogąc pokazać się na boisku w pełnym wymiarze. Trzymam kciuki za jej rozwój i mam nadzieję, że Ania wskoczy na kolejny poziom swojej gry właśnie w #VolleyWrocław – dodał prezes Volleyball Wrocław S.A., Jacek Grabowski.

źródło: volleywroclaw.pl