Ładowanie

Anna Pawłowska dołącza do #VolleyWrocław

14 lipca, 2023

Pierwszą nową twarzą, którą kibice będą mogli oglądać w sezonie 2023/2024 w barwach #VolleyWrocław, jest Anna Pawłowska. 25-letnia libero przybywa na Dolny Śląsk prosto z Tarnowa, gdzie spędziła ostatnie dwa sezony.

Anna Pawłowska pochodzi z Radomia i to tam stawiała swoje pierwsze siatkarskie kroki. Później przeniosła się do Łodzi i to z pierwszoligowym ŁKS-em wywalczyła awans do siatkarskiej ekstraklasy. Po dwóch latach spędzonych w tym klubie libero zmieniła kierunek i przez następne cztery sezony reprezentowała zespół Enea PTPS Piła.

Najwyższa lokata, jaką w tym czasie zajęła Pawłowska, to 5. miejsce w ówczesnej Lidze Siatkówki Kobiet. Następnie zawodniczka trafiła do Tarnowa i to właśnie z „Żyrafami” uzyskała awans do TAURON Ligi.

W minionym sezonie jako beniaminek Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów zajął 11. miejsce, w ostatnim meczu przegrywając 0:3 z #VolleyWrocław. W tym spotkaniu Pawłowska pojawiała się na boisku w roli… przyjmującej.

Zdecydowanie częściej 25-latka grała jednak na swojej nominalnej pozycji, jaką jest libero. Zawodniczka na początku sezonu była podstawową siatkarką zespołu Marcina Wojtowicza i pojawiła się łącznie w 58 setach.

Gdy tylko pojawiło się zainteresowanie trenera i prezesa #VolleyWrocław moją osobą, nie zastanawiałam się długo. Lubię wyzwania i mam wysokie oczekiwania co do siebie. Chciałabym zagrać o coś więcej, niż tylko o awans do play-offów, ale na wspólne stawianie sobie celu na najbliższy sezon przyjdzie jeszcze pora. Liczę na to, że uda nam się zbudować zespół, który będzie dobrze się ze sobą czuł, a przy tym potrafił stworzyć pełne emocji widowiskowo w każdym spotkaniu – mówi nowa libero #VolleyWrocław, Anna Pawłowska.

Transfer 25-letniej libero skomentował prezes klubu, Jacek Grabowski:

Ania Pawłowska należy do tych zawodniczek, które ciągle się rozwijają. Obserwowałem ją podczas meczów jeszcze wtedy, gdy grała w Pile. Bardzo podoba mi się jej postawa, sposób poruszania się po boisku. Przed Anią ciągle jeszcze wiele meczów, wierzę, że rozegranych na wysokim poziomie. Mam też nadzieję, że właśnie u nas postawi kolejne kroki w swojej karierze i rozwinie się, a także pozna perspektywę nowych ludzi na swoją niełatwą pozycję, jaką jest libero. Tego jej życzę, ciesząc się, że w sezonie 2023/2024 będzie reprezentowała nasz klub.

Anna Pawłowska jest pierwszą nową siatkarką, która pojawi się w zespole #VolleyWrocław w sezonie 2023/2024.

źródło: volleywroclaw.pl