Ładowanie

Atrakcje dla całej rodziny na Jarmarku Świętojańskim już od 24 maja 

15 maja, 2024

Fot. Jarmark Świętojański we Wrocławiu, Facebook

Jarmark Świętojański we Wrocławiu rozpocznie się w piątek 24 maja i potrwa do niedzieli 30 czerwca. Wrocławski Rynek oraz ulicę Świdnicką i Oławską wypełnią budki z rozmaitymi dobrami. Jarmark będzie działać codziennie od 10.00 rano. 

Jarmark Świętojański we Wrocławiu to czas, aby zapoznać się z lokalną kulturą, kuchnią i wspólnie spędzić czas z całą rodziną. 

Inspiracją i motywem przewodnim organizowanego we Wrocławiu Jarmarku jest Noc Świętojańska oraz związane z nią tradycje i obrzędy. Od 24 maja do 30 czerwca 2024 r. Rynek we Wrocławiu, ul. Świdnicka i Oławska zmienią się w tętniące życiem miejsce pełne kwiatów, kolorów, zapachów, i unikatowych przedmiotów – zapowiadają organizatorzy jarmarku.

W rozstawionych budkach będzie można zakupić rękodzieła, lokalne produkty spożywcze i rzemieślnicze. 

Jarmark Świętojański 2024 – koncerty i spotkania z artystami

Nie zabraknie kulinarnych pyszności i napojów orzeźwiających. Jarmark będzie miejscem handlu, inspiracji oraz dobrej zabawy dla wszystkich odwiedzających. Tradycyjne potrawy, unikatowe pamiątki, warsztaty, wystawa florystyczna i inne atrakcje sprawią, że każdy będzie mógł cieszyć się niezapomnianym klimatem tego wyjątkowego wydarzenia – informują organizatorzy jarmarku – Nowością będą kameralne koncerty. Nowe zagospodarowanie terenu wokół pręgierza, w tym architektura ogrodowa, mini plaże, fotodomki, miejsca „bliżej przyrody”, sprawią, że jarmark będzie jeszcze bardziej atrakcyjny dla mieszkańców i turystów – dodają. 

Do wspólnej zabawy z wrocławianami zaproszeni zostaną goście. 9 czerwca odbędzie się spotkanie kulinarne z Joanną Brodzik. Aktorka zagrała między innymi w “Domu nad rozlewiskiem”. Tydzień później zaś, 16 czerwca przyjdzie czas na warsztaty florystyczne, które poprowadzi mistrzyni w tej dziedzinie – Monika Klocek. Dołączą do niej inni specjaliści, po to aby dać uczestnikom możliwość skomponowania bukietów kwiatów i ziół. Warto tego dnia zabawić na jarmarku dłużej, gdyż po warsztatach odbędzie się natomiast konkurs na najpiękniejszy tradycyjny wianek. Poprowadzi go z kolei uznana w dziedzinie florystyki Agnieszka Mitko-Kominek. Będzie to rywalizacja, do której zaproszeni są zarówno profesjonaliści jak i amatorzy. 

Na tegorocznym jarmarku pojawić ma się około 70 domków wystawienniczych. Pojawi się wśród nich Domek Miejski, w którym swoje rzemiosło będą mogli prezentować dolnośląscy rękodzielnicy. Nabór ogłoszono na BIP i będzie trwał jeszcze do czwartku 16 maja.

Źródło: Jarmark Świętojański we Wrocławiu, Facebook

Zobacz także: W sobotę kultura ożyje nocą. Zobacz, co będzie się działo w PIEKARNI.

Tagi