7.7 C
Wrocław
środa, 22 marca, 2023

Autostradowa Obwodnica Wrocławia najniebezpieczniejszą autostradą w Polsce

WARTO PRZECZYTAĆ

Według raportu firmy Yanosik, AOW to najniebezpieczniejsza droga tego typu w całej Polsce. Do wypadków dochodzi tam częściej niż na popularnej A4 czy A8. Jak wyglądają statystyki? 

Yanosik to firma zajmująca się tworzeniem systemów nawigacji i informacji drogowej dla kierowców. Według najnowszego raportu to właśnie Autostradowa Obwodnica Wrocławia zajmuje pierwsze miejsce w rankingu najniebezpieczniejszych autostrad w Polsce. Wypada o wiele gorzej od chociażby drogi A4, A6 czy A8.

3.6 wypadków na kilometr 

Na podstawie danych ze zdarzeń drogowych w okresie od lipca 2021 roku do lipca b.r., na AOW dochodziło średnio do 3.6 wypadków na 1 kilometr autostrady. To ponad dwa razy więcej niż na drodze A6, na której średnia przy takim samym dystansie wynosi zaledwie 1.4. Na obdarzonej złą sławą A4 to z kolei 1.3 wypadku na kilometr.

Wypadek na AOW/ fot. radiowroclaw.pl

 Dlaczego na AOW jest niebezpiecznie? 

Najczęstszą przyczyną wypadków jest tam tzw. jazda na zderzak, czyli niezachowanie właściwej odległości od poprzedzającego pojazdu – mówi Rafał Jarząb z komendy miejskiej policji we Wrocławiu. Warto wspomnieć, że jako wypadek kwalifikowane jest zdarzenie, w którym ktoś doznał obrażeń, więc jego uczestnicy są ranni. Jeśli do tego nie dojdzie, a pojazd zderzył się z innym pojazdem lub elementem infrastruktury, policja kategoryzuje zajście jako kolizję. 

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI