-4.1 C
Wrocław
niedziela, 5 lutego, 2023

Awaria pociągu KD. Pasażerowie czekali prawie 2 godziny pod zamkniętym dworcem

WARTO PRZECZYTAĆ

2 września doszło do awarii pociągu Kolei Dolnośląskich na trasie Wrocław-Ziębice. Pasażerowie zostali wyproszeni z pociągu za stacją w Żórawinie. Na zamkniętym dworcu prawie 2 godziny oczekiwali na transport zastępczy.

fot. Joanna Bim

Przyczyny awarii pojazdu

Tego feralnego dla pasażerów dnia pociąg z Wrocławia do Ziębic miał wyjechać o 11:28, ale z powodu problemów technicznych wyruszył z ok. 30 – minutowym opóźnieniem. Po 45 minutach jazdy pojazd zatrzymał się w Żórawinie. Jak się okazało przyczyną awarii była zablokowana przekładnia. W związku z tym pociąg nie mógł pojechać dalej.

Bardzo przepraszamy podróżnych za utrudnienia. W naszym taborze jest tylko jeden pociąg modelu EN57. Przeszedł pełną modernizację, lecz wciąż jest starszym pojazdem tego typu – poinformował Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Dworzec w Żórawinie jest nieczynny, dlatego pasażerowie musieli czekać na inny skład prawie 2 godziny na dworze.

Pasażerowie zostali wyproszeni z pociągu i pozostawieni sami sobie do czasu przyjazdu następnego składu. Na stacji w Żórawinie nie ma ławek, dworzec jest zamknięty, ludzie siedzą na ziemi. W dalszym ciągu nic nie jedzie, ponieważ między pociągami odjeżdżającymi o 11.28 a 13.13 jest prawie dwugodzinna luka – skomentowała sytuację jedna z pasażerek.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI