-3.6 C
Wrocław
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Awaria sieci trakcyjnej na odcinku Wrocław Swojczyce – Jelcz-Laskowice

WARTO PRZECZYTAĆ

Koleje Dolnośląskie poinformowały, że na linii Wrocław Swojczyce – Jelcz Laskowice pojawiły się utrudnienia w związku z nagłą awarią. Mogą one potrwać do godzin wieczornych. Przypominamy, że to właśnie na tym odcinku od wczoraj jeżdżą nowe pociągi Elf-2. Wygląda na to, że podróżni dziś nimi nie pojadą.

fot. Koleje Dolnośląskie

Awaria sieci trakcyjnej

Koleje Dolnośląskie dziś ok. godz. 9:30 zawiadomiły pasażerów o utrudnieniach w ruchu na odcinku Wrocław Swojczyce- Jelcz- Laskowice z powodu awarii sieci trakcyjnej. Ruch został wstrzymany do momentu naprawienia usterki. Może to potrwać do wieczora. W związku z tym na pasażerów będzie czekać komunikacja zastępcza. KD proponuje podróżnym przedostanie się do Jelcza- Laskowic przez Siechnice. Jest to jednak zdecydowanie dłużej trwająca forma podróży, bo trzeba liczyć się z dwoma przesiadkami. Ze Swojczyc trzeba dojechać do Wrocławia Głównego, stamtąd wyjechać w stronę Siechnic i dopiero tam przesiąść się do pociągu jadącego do Jelcza- Laskowic. Odcinek, który uległ awarii prowadzi bezpośrednio przez Dobrzykowice do Jelcza- Laskowic. Podróż nim trwa ok. 30 minut, podczas gdy droga z przesiadkami liczy sobie ponad 1,5 godziny.

Przykłady połączeń na odcinku Wrocław Swojczyce – Jelcz- Laskowice

Elf -2 jednak nie pojadą

Nowe pociągi Elf 2 zapowiadane są jako jedne z dwóch największych elektrycznych zespołów trakcyjnych we flocie Kolei Dolnośląskich. KD chwaliło je przede wszystkim za szybkość, bo mogą rozwijać prędkość maksymalną do 160 km/h. Od wczoraj jeżdżą one na trasie między Wrocławiem Głównym, a Jelczem – Laskowicami. Dzisiaj niestety podróżni nie będą mogli z nich korzystać, bo nastąpiła przerwa w ruchu. Wystarczył jeden dzień od uruchomienia nowego połączenia żeby nastąpiła awaria na tym odcinku.

O pociągach Elf-2 przeczytasz tutaj: Nowe pociągi przewiozą pasażerów z Wrocławia do Jelcza-Laskowic

Podwyżki biletów

Od sierpnia Koleje Dolnośląskie podniosły cennik swoich usług. Bilety podrożały o 15 proc. Firma poinformowała, że podniesienie kosztów związane jest ze wzrostem cen energii elektrycznej oraz zwiększającymi się kosztami obsługi taboru. Choć ceny uległy podwyższeniu, nie przekłada się to na polepszenie podróży. Obecna awaria jest tego najlepszym przykładem. Naprawa usterek jest czasochłonna, a ilość utrudnień może być dla pasażerów na dłuższą metę niestety męcząca.

Podwyżki cen biletów: Podwyżka cen biletów Kolei Dolnośląskich. A wraz z nią awarie, opóźnienia i promocja polityków

Awarie: Awarie, spóźnienia, droższe bilety – mało! Sprawdź ile zarabia Zarząd Kolei Dolnośląskich

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI