1.5 C
Wrocław
piątek, 9 grudnia, 2022

Powstały badania na temat szczęścia mieszkańców polskich miast. Jest Wrocław!

WARTO PRZECZYTAĆ

Firmy ThinkCo oraz Otodom przedstawiają projekt społeczny Szczęśliwy Dom. Ma on za zadanie zwiększyć pewność ludzi w zakresie podejmowania decyzji na rynku nieruchomości. Przeprowadzone przez nich badanie poziomu szczęścia mieszkańców poszczególnych polskich miast uwzględnia również Wrocław. Jak żyje się wrocławianom?

Badanie uwzględnia samopoczucie mieszkańców w swoich miastach oraz w swojej najbliższej okolicy. Osobom szukającym swojego miejsca zamieszkania może ono pomóc w trafnym wyborze miasta lub dzielnicy, w której zakupią dom.

Czy wrocławianie czują się szczęśliwi w swoim mieście?

64% mieszkańców deklaruje, że czują się szczęśliwi we Wrocławiu. Co czwarta osoba uważa, że jest „maksymalnie szczęśliwa”. Najwyższy odsetek szczęśliwych znajdziemy w grupie wiekowej 51–60 lat, który wynosi 74%, a najniższy wśród osób po 70 roku życia. W tej grupie wiekowej procent szczęśliwych osób wynosi 55%.

Gdy patrzymy na odsetek osób nieszczęśliwych we Wrocławiu z podziałem na płeć, wychodzi na to, że jest ich więcej wśród mężczyzn. Według badań, szczęścia z mieszkania we Wrocławiu nie odczuwa 22% mężczyzn oraz 9% kobiet.

Miasto rozrywki i kultury

Aspektami przemawiającymi za pozytywnym odbiorem Wrocławia jako miejsca zamieszkania jest przede wszystkim dostęp do rozrywki i kultury, wskazany przez 43% mieszkańców. Jest to wynik najwyższy w Polsce, na równi z Krakowem.

Najwięcej zadowolonych z kultury i rozrywki jest wśród osób do 24 roku życia.

Komunikacja we Wrocławiu

Odsetek osób niezadowolonych z komunikacji jest wyższy niż tych, które oceniają ją pozytywnie. Wśród ankietowanych 30% wskazało wrocławską komunikację za aspekt pozytywny, a 34% za negatywny. Wrocław i Łódź to jedyne miasta w Polsce z takim wynikiem.

Dzielnica, w której mieszkańcom żyje się najlepiej

Badanie wykazuje, że największe szczęście zarówno z zamieszkiwania miasta, jak i okolicy czują mieszkańcy osiedli położonych na Wielkiej Wyspie (Biskupin, Sępolno, Dąbie, Zacisze, Zalesie). W Polsce nie ma innej dzielnicy z równie wysokim odsetkiem (91%) osób szczęśliwych w swoim mieście. Mieszkańcy Wielkiej Wyspy są zadowoleni ze swojej okolicy, najbardziej lubią stan środowiska naturalnego oraz skomunikowanie z resztą miasta.

Zobacz również:  Roboty drogowe na AOW. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 19
fot. projekt Szczęśliwy Dom

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI

400x750px3