9.9 C
Wrocław
wtorek, 21 marca, 2023

Nowy wiceprezydent Wrocławia. Został nim Bartłomiej Ciążyński

WARTO PRZECZYTAĆ

Od początku kadencji stawiamy na łączenie środowisk. Łączy nas Wrocław i chęć skutecznej pracy tak, by miasto zmieniało się na lepsze – mówił podczas konferencji prasowej Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia prezentując sylwetkę nowego wiceprezydenta.

Bartłomiej Ciążyński czwartym wiceprezydentem Wrocławia.
Fot. UM Wrocławia.

Bartłomiej Ciążyński jest radnym aktualnej kadencji Rady Miejskiej Wrocławia, a także jej wiceprzewodniczącym. Od 2019 r. pełni funkcję Społecznego Doradcy Prezydenta Wrocławia ds. tolerancji i przeciwdziałania ksenofobii, a od 2021 r. współprzewodniczy Wrocławskiej Radzie ds. Równego Traktowania. Jest także współprzewodniczącym wrocławskich struktur Nowej Lewicy.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Rozwój współpracy z wrocławskim środowiskiem lewicowym

Jak mówił Jacek Sutryk nominacja Ciążyńskiego to efekt dobrej współpracy ze środowiskiem lewicowym we Wrocławiu: – Zrealizowaliśmy przez ten czas wiele ważnych społecznie projektów, których inicjatorami byli ludzie z Nowej Lewicy. To m.in.: basen na Brochowie, akcja WROśnij we Wro, gabinety stomatologiczne w szkołach, Świetlice Ciepła, ale także rozwiązania systemowe jak: obniżanie wieku, od którego seniorzy mogą korzystać bezpłatnie z MPK czy wprowadzenie 40 proc. ulgi na opłatę za wywóz śmieci dla rodzin wielodzietnych – wyliczał prezydent Wrocławia.

Powołanie na stanowisko wiceprezydenta Wrocławia Bartłomieja Ciążyńskiego ma tę współpracę wzmacniać: – Kiedy Nowa Lewica zaproponowała, by to on objął funkcję wiceprezydenta odpowiedzialnego za Departament Spraw Społecznych to przystałem na tę propozycję. Sam dalej zamierzam kandydować na stanowisko Prezydenta Wrocławia i zmieniać nasze miasto ze wszystkimi środowiskami, którym tak jak mi zależy na naszym mieście – zadeklarował Jacek Sutryk.

Bartłomiej Ciążyński czwartym wiceprezydentem Wrocławia.
Fot. UM Wrocławia.

“Razem myślimy o przyszłości”

Współprzewodniczący Nowej Lewicy i wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty dziękował za dotychczasową współpracę deklarując dalszą chęć pracy na rzecz miasta: – Dziś najważniejszy jest Wrocław. Razem myślimy o przyszłości. A Bartkowi Ciążyńskiemu gratuluję. Cieszę się, że takie sprawy, jak In vitro, jak nowe miejsca w żłobkach i przedszkolach, jak gabinety dentystyczne w szkołach (przypomnę, że Wrocław jest bodajże jedynym miastem w Polsce, który taki projekt gabinetów z powodzeniem realizuje), będą oddane w ręce Bartka. I na koniec: panie prezydencie, jest Pan włodarzem miasta, z którym świetnie się współpracuje – mówił Włodzimierz Czarzasty.

Zobacz również:  Śląsk Wrocław Amp Futbol rozpoczyna sezon

Głos zabrał także sam Bartłomiej Ciążyński: – 4 lata w różnych rolach w samorządzie: radnego, doradcy prezydenta, zbudowały we mnie przekonanie, że w samorządzie się da. Sprawczość, przełożenie na najważniejsze sprawy mieszkańców dają ogromną satysfakcję. Tu pozwolę sobie nawiązać do słów byłego burmistrza Nowego Jorku, Michaela Bloomberga, który powiedział kiedyś: narody gadają, mówią, a miasta działają. Nam się we Wrocławiu zwyczajnie chce.

Przeczytaj również: Od początku roku z ulic zniknęło prawie 200 obraźliwych napisów.

Wspólny Wrocław to przede wszystkim: solidarność, równość i wspólnota. To wsparcie dla seniorów, dla młodych wrocławian, którzy starają się o swoje pierwsze mieszkania. To sprawy związane z równym traktowaniem każdego mieszkańca i mieszkanki miasta. Będziemy dalej szukać tych najlepszych rozwiązań i będziemy brali sprawy w swoje ręce – podsumował Bartłomiej Ciążyński, od dzisiaj wiceprezydent Wrocławia.

Czwarty wiceprezydent we Wrocławiu

Bartłomiej Ciążyński został 4 wiceprezydentem Wrocławia. Oprócz niego to stanowisko piastują Renata Granowska, Sebastian Lorenc oraz Jakub Mazur.

Będzie mu podlegać Departament Spraw Społecznych UMW (wraz z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych, Wydziałem Kultury, Biurem Sportu i Rekreacji i Wydział Partycypacji Społecznej), a także m.in.:

– Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław,

– Wrocławski Zakład Aktywności Zawodowej,

– Wrocławskie Centrum Integracji,

– Wrocławski Zespół Żłobków,

– Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego,

– Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice

(materiały prasowe)

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI