7.9 C
Wrocław
wtorek, 21 marca, 2023

Bartosz Żukowski prosi o wsparcie. Aktor chce pomóc psom z pseudohodowli

WARTO PRZECZYTAĆ

Bartosz Żukowski zaapelował do swoich fanów o pomoc finansową. Odtwórca roli Waldusia z serialu „Świat według Kiepskich” prosi o wpłaty na rzecz kilkudziesięciu nowofundlandów, które zostały uratowane z pseudohodowli. Psy potrzebują pilnego leczenia, żeby mogły powrócić do zdrowia.

Zbiórka dla psów, fot. ratujemyzwierzaki.pl

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Bartosz Żukowski, czyli serialowy Walduś Kiepski poprosił internautów o pomoc za pośrednictwem Instagrama. Aktor brał udział w akcji ratowania ponad 50 psów rasy nowofundland, które żyły w skandalicznych warunkach we wsi pod Inowrocławiem. Ich właścicielka, Anna S. prowadziła pseudohodowlę.

Znajomi i nieznajomi, uczestniczyłem w tej interwencji i wiozę teraz te psiaki do Warszawy. Wszystkie wymagają ogromnego nakładu pracy i środków. Od żywności i spokojnego, bezpiecznego schronienia począwszy, poprzez szeroką diagnostykę, leczenie farmakologiczne, operacyjne i specjalne zalecenia dotyczące odżywiania, kąpiele i golenie, aż po przygotowanie ich do kontaktu z człowiekiem i znalezienie odpowiedzialnych opiekunów. Wszystko to generować będzie ogromne koszty i każde wsparcie jest potrzebne. Liczę na wasze wrażliwe umysły i w ich imieniu proszę o wpłaty – napisał Bartosz Żukowski w relacji na Instagramie.

Zobacz też: Nieznany nadawca wysłał pocztą parę mundżaków chińskich. Zwierzęta są już bezpieczne

Likwidacja hodowli kilkudziesięciu nowofundlandów

Psy utrzymywane były we własnych odchodach i przez wiele miesięcy bardzo cierpiały. Gdy przeszukano posesję kobiety, odkryto szkielety zwierząt. Na miejsce udała się ekipa ratunkowa. Nowofundlandy zostały przewiezione do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Gnieźnie, Fundacji Ochrony Zwierząt „Pańska Łaska” oraz Fundacji dla Szczeniąt “Judyta”.Ich obecny stan wymaga natychmiastowej opieki. Koszt diagnostyki, wdrożenia leczenia, a także utrzymania zwierząt jest ogromny, dlatego na stronie ratujemyzwierzaki.pl ruszyła zbiórka internetowa.

Psy można wesprzeć TUTAJ.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI