Ładowanie

Firma BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions (ECMS), światowy lider w katalizie i metalach szlachetnych podpisała umowę najmu na swoje nowe biuro w Dominikanski Center.

BASF otwiera biuro we Wrocławiu. Firma szuka pracowników

Joanna Bim 4 lipca, 2023

Firma BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions (ECMS), światowy lider w katalizie i metalach szlachetnych podpisała umowę najmu na swoje nowe biuro w Dominikanski Center. Dominikański Center, fot. Skanska

Firma BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions (ECMS), światowy lider w katalizie i metalach szlachetnych podpisała umowę najmu na swoje nowe biuro w Dominikanski Center. Firma chce zatrudnić we Wrocławiu ponad 70 osób.

BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions (ECMS) chce wprowadzić się do biurowca Dominikanski Center przy ulicy Oławskiej 33 po wakacjach. Obecnie firma prowadzi rekrutację do nowego zespołu. We wrocławskim biurze zatrudnienie ma znaleźć ponad 70 osób. Poszukiwani są m.in. specjaliści z zakresu rachunkowości podatkowej, kadr, zakupów, IT i bezpieczeństwa.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions we Wrocławiu. Czym będą się zajmować?

BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions (ECMS) specjalizuje się w zakresie metali szlachetnych i katalizatorów. Firma oferuje wsparcie klientom z różnych branż, w tym motoryzacyjnej, lotniczej, jakości powietrza w pomieszczeniach, półprzewodników i gospodarki wodorowej. Ponadto, BASF zapewnia kompleksowe usługi w handlu i recyklingu metali szlachetnych.

Chcieliśmy, aby nasza nowa przestrzeń była zgodna z filozofią zrównoważonego budownictwa, zakładającą najbardziej racjonalny dobór zasobów i rozwiązań. Jako firma jesteśmy liderem w produkcji katalizatorów samochodowych – prawdopodobnie jednego z najważniejszych urządzeń stworzonych w celu ochrony jakości powietrza, którym oddychamy. Wybierając nowe biuro, naturalnym było więc dla nas skupienie się na kwestiach zrównoważonego rozwoju – mówi Markus Steigner, Vice President Finance & Accounting oraz Członek Zarządu BASF ECMS w Polsce.

BASF w Polsce i na świecie

BASF zatrudnia na świecie ponad 111 000 pracowników, z czego w Polsce ponad 740. W naszym regionie spółka otworzyła najnowocześniejszy zakład produkcji katalizatorów w Europie. Powstał on w 2014 roku w Środzie Śląskiej koło Wrocławia. Obecnie pracuje tam ponad 550 osób. BASF działa w sześciu segmentach. Są to: chemikalia, materiały, rozwiązania dla przemysłu, technologie zabezpieczeń powierzchni, żywienie i pielęgnacja, oraz rozwiązania dla rolnictwa. W 2022 r. przychody firmy ze sprzedaży wyniosły 87,3 mld EUR.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Most Marszowicki ma już nową nawierzchnię
Tagi