Ładowanie

Bęczkowski triumfuje na Stadionie Olimpijskim

1 czerwca, 2023

Filip Bęczkowski triumfował w środę na Stadionie Olimpijskim w zawodach Pucharu Ekstraligi 250cc. W rywalizacji wystartowało dwóch zawodników miejscowej WTS Sparty Wrocław, którzy zajęli miejsce w drugiej dziesiątce.

Nieco lepiej z dwóch przedstawicieli Sparty Wrocław w Pucharze Ekstraligi 250cc spisał się Jakub Panicz, który z dwoma punktami zajął 16. lokatę. Z kolei Tymon Kotala sklasyfikowany został na 18. miejscu.

Wyniki:

1. Filip Bęczkowski (Stal Gorzów) – 13 (3,1,3,3,3)
2. Kacper Mania (Unia Leszno) – 13 (3,3,2,3,2)
3. Damian Miller (GKM Grudziądz) – 11 (2,3,3,3,w)
4. Karol Szmyd (Motor Lublin) – 11 (3,3,3,2,w)
5. Paweł Sitek (TŻ Ostrovia Ostrów) – 10 (3,2,2,3)
6. Alan Ciurzyński (Włókniarz Częstochowa) – 10(2,2,3,3)
7. Denis Andrzejczak (Stal Gorzów) – 9 (3,3,1,2)
8. Mikołaj Duchiński (Apator Toruń) – 7 (2,3,2,0)
9. Mikołaj Krok (Stal Gorzów) – 7 (1,2,2,2)
10. Ksawery Słomski (Apator Toruń) – 6 (1,2,3,0)
11. Emil Konieczny (Unia Leszno) – 6 (2,1,2,1)
12. Kornel Nowak (TŻ Ostrovia Ostrów) – 5 (1,1,1,2)
13. Oskar Kręglicki (Wilki Krosno) – 4 (1,1,1,1)
14. Kacper Szarszewski (GKM Grudziądz) – 3(0,0,1,2)
15. Arkadiusz Kordek (Wilki Krosno) – 3 (w,2,0,1)
16. Jakub Panicz (WTS Sparta Wrocław) – 2 (2,0,0,0)
17. Paweł Caban (Włókniarz Częstochowa) – 2(0,1,0,1)
18. Tymon Kotala (WTS Sparta Wrocław) – 1 (0,0,0,1)
19. Krystian Buczyński (Unia Leszno) – 1 (0,0,1,0)
20. Szymon Wierzchowski (Motor Lublin) – NS(-,-,-,-)

Bieg po biegu:
1. Szmyd, Miller, Kręglicki, Szarszewski
2. Sitek, Konieczny, Krok, Buczyński
3. Mania, Ciurzyński, Kordek
4. Andrzejczak, Duchiński, Nowak, Kotala
5. Bęczkowski, Panicz, Słomski, Caban
6. Szmyd, Krok, Nowak
7. Andrzejczak, Sitek, Kręglicki, Panicz
8. Mania, Słomski, Konieczny, Kotala
9. Duchiński, Kordek, Caban, Szarszewski
10. Miller, Ciurzyński, Bęczkowski, Buczyński
11. Słomski, Krok, Andrzejczak, Kordek
12. Szmyd, Duchiński, Buczyński, Panicz
13. Ciurzyński, Sitek, Szarszewski, Kotala
14. Miller, Mania, Nowak, Caban
15. Bęczkowski, Konieczny, Kręglicki
16. Ciurzyński, Szmyd, Kordek, Panicz
17. Sitek, Nowak, Caban, Buczyński
18. Miller, Krok, Kręglicki, Słomski
19. Bęczkowski, Szarszewski, Kotala
20. Mania, Andrzejczak, Konieczny, Duchiński

Finał
21. Bęczkowski, Mania, Miller (w), Szmyd (w)

źródło: wts.pl