Ładowanie

Budynek komisariatu Wrocław Stare-Miasto przy ulicy Trzemeskiej zostanie wyburzony, a w jego miejscu powstanie nowy obiekt.

Będzie nowy komisariat Wrocław-Stare Miasto. Stary blok czeka rozbiórka

Joanna Bim 8 czerwca, 2023

Budynek komisariatu Wrocław Stare-Miasto przy ulicy Trzemeskiej zostanie wyburzony, a w jego miejscu powstanie nowy obiekt. Komisariat Wrocław-Stare Miasto, fot. Tomasz Hołod

Budynek komisariatu Wrocław Stare-Miasto przy ulicy Trzemeskiej zostanie wyburzony, a w jego miejscu powstanie nowy obiekt. Oprócz posterunku policji znajdzie się tam też siedziba zarządu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości (CBZC).

Budynek komisariatu Wrocław Stare-Miasto przy ulicy Trzemeskiej zostanie wyburzony, a w jego miejscu powstanie nowy obiekt.
Wizualizacja nowego komisariatu Wrocław-Stare Miasto, fot. Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu

Pod koniec ubiegłego roku do urzędu miejskiego wpłynął wniosek o rozbiórkę komisariatu Wrocław-Stare Miasto przy ul. Trzemeskiej 12. Budynek powstał w latach siedemdziesiątych i od tego czasu nie doczekał się gruntownej modernizacji. Według oceny policji nie nadaje się już do remontu.

Byłoby to nieuzasadnione także z powodów ekonomicznych, mając na uwadze stan techniczny obiektu oraz założenia planistyczne w aspekcie między innymi istniejących ciągów komunikacyjnych. W związku z tym podjęto decyzję o budowie całkiem nowego obiektu — argumentował Łukasz Dutkowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Nowy komisariat i siedziba CBZC

Przy komisariacie Wrocław-Stare Miasto rozpoczęły się prace porządkowe przed planowanym wyburzeniem budynku. Na miejscu pracują koparki. W ramach zadania zostanie wybudowany czteropiętrowy gmach, w którym będzie pracować około 200 policjantów oraz ponad 100 funkcjonariuszy i pracowników zarządu CBZC.

– Budowa komisariatu Wrocław-Stare Miasto wraz z siedzibą wrocławskiego Zarządu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości jest bardzo ważnym przedsięwzięciem i jedną z priorytetowych policyjnych inwestycji na Dolnym Śląsku – zapewnia Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

Największa inwestycja budowlana w polskiej policji

Wykonawca zadania, spółka Climamedic podpisała umowę z wrocławską policją w listopadzie 2022 roku. Inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu 20 miesięcy, tak by komisariat mógł rozpocząć pracę na przełomie 2023 i 2024 roku. Dojazd do nowego obiektu będzie możliwy bezpośrednio z ulicy Legnickiej. Koszt przedsięwzięcia to ponad 112,5 milionów złotych.

Obiekt powstanie w technologii budownictwa modułowego 3D i jest to obecnie największa tego typu inwestycja budowlana w polskiej policji — poinformował kilka miesięcy temu asp. szt. Łukasz Dutkowiak.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Przedmieście Oławskie z nowymi, zielonymi przystankami. Sprawdź, gdzie będzie można je spotkać
Tagi