Ładowanie

„Będziemy mieli niezłą walkę z tym szkodnikiem” – Macko o Szełemeju. W ruch idą media

9 sierpnia, 2023

Fot. Facebook Grzegorz Macko – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego

Politycy związani z partią Prawo i Sprawiedliwość planujący medialną nagonkę na prezydenta Wałbrzycha. „Ja mam poczucie, że tu na Szełemeja potrzebny jest szerszy materiał — najlepiej video” – pisał jeden ze współpracowników wicemarszałka. Ujawniono korespondencję mailową.

Portal Poufna Rozmowa opublikował korespondencję mailową z 29 stycznia 2020 roku, w której Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Grzegorz Macko, planuje strategię medialną przeciwko prezydentowi Wałbrzycha, Romanowi Szełemejowi.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

„Jakimi gazetami dysponuje Golak na naszym terenie”?

Powodem całego zamieszania było stanowisko sygnatariuszy Sudety 2030, w tym także Romana Szełemeja, w sprawie dróg ekspresowych S3 i S5. Nie przypadło ono do gustu zarządowi województwa.

Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić postępowanie wałbrzyskiego Ratusza” – pisze wicemarszałek Grzegorz Maćko, po czym prezydenta Wałbrzycha określa „szkodnikiem”.

Planowano, by w ruch poszły media. Wywiady miały ukazać się w TV Wałbrzych oraz w gazetach należących do Pawła Golaka. Jest on właścicielem Grupy Medialnej Intergol działającej na terenie regionu wałbrzyskiego. W skład grupy wchodzi m.in. Gazeta Noworudzka, Gazeta Kłodzka, Gazeta Ząbkowicka czy Gazeta Świebodzic.

Tagi