10.1 C
Wrocław
sobota, 1 kwietnia, 2023

Bezpartyjni Samorządowcy myślą o współpracy z Koalicją Obywatelską. Spotkają się z odmową?

WARTO PRZECZYTAĆ

Opublikowane zostały niekorzystne sondaże dla dolnośląskiej koalicji Prawa i Sprawiedliwości oraz Bezpartyjnych Samorządowców. Osoby związane ze środowiskiem Bezpartyjnych Samorządowców wypowiadają się, że nie wykluczona jest przyszła współpraca z Koalicją Obywatelską, która w prognozie wypadła znacznie bardziej korzystnie. Czy druga strona jest tego samego zdania?

Wiarygodność prognozy

Niedawno Bezpartyjni Samorządowcy pochwalili się imponującym wzrostem poparcia o 0,2%. Źródłem były prognozy przedstawione przez użytkownika Twittera posługującego się nickiem Daniel Pers. Nie należy jednak traktować ich jako wiarygodnie źródło o czym pisaliśmy TUTAJ.

Bezpartyjni Samorządowcy postanowili wybadać grunt

Bohdan Stawiski, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej w Urzędzie Marszałkowskim oraz członek Bezpartyjnych Samorządowców, kojarzony jest z niepochlebnymi słowami na temat Koalicji Obywatelskiej. Dziś jednak myśli o tym, by Bezpartyjni Samorządowcy stworzyli z nią koalicję.

Współpraca z PiS-em niczego nie wyklucza. Bezpartyjni Samorządowcy nie mają żadnych przeszkód ideologicznych, żeby współpracować także z Koalicją Obywatelską. – tłumaczy – My jesteśmy pragmatykami. Szukamy wsparcia tam, gdzie możemy realizować swój program.

W świetle doniesień Gazety Wyborczej, która ogłosiła, że Bezpartyjni tracą sejmik, pochlebna wypowiedź o Koalicji Obywatelskiej i możliwości współrządzenia w następnej kadencji nie jest aż tak zaskakująca.

Druga strona nie jest zachwycona tym pomysłem

Osoby związane z Koalicją Obywatelską nie podzielają entuzjazmu Bezpartyjnych Samorządowców. Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha, wspomniał o bagażu szkód, spowodowanym przez koalicję Bezpartyjnych Samorządowców z Prawem i Sprawiedliwością.

Skala błędów i zaniedbań, które wystąpiły w czasie trwania koalicji PiS-BS jest tak duża, że w tym składzie trudno sobie taką współpracę wyobrazić. Wydaje mi się, że jest ona zwyczajnie niemożliwa.

Chęć współpracy skomentował także Michał Jaros, przewodniczący dolnośląskich struktur Platformy Obywatelskiej.

Skupiam się na budowaniu zwycięskiej drużyny pracowitych i kompetentnych ludzi w nadchodzącym maratonie wyborczym. Rozmowa o jakichkolwiek koalicjach jest dziś oczywiście przedwczesna.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI