Ładowanie

Bezpartyjni Samorządowcy złożyli wniosek o powołanie partii pod nazwą… „Ogólnopolska Koalicja Samorządowa — Tak! Dla Polski

Bezpartyjni Samorządowcy rejestrują partię. Chcą nazwać ją „Tak! Dla Polski”

24 czerwca, 2023

Bezpartyjni Samorządowcy złożyli wniosek o powołanie partii pod nazwą… „Ogólnopolska Koalicja Samorządowa — Tak! Dla Polski". Oświadczenie w sprawie wydał Jacek Karnowski, prezes ruchu. Fot. Facebook Ruch Samorządowy Tak! Dla Polski

Bezpartyjni Samorządowcy złożyli wniosek o powołanie partii pod nazwą… „Ogólnopolska Koalicja Samorządowa — Tak! Dla Polski”. Z tym, że pod bardzo zbliżoną nazwą funkcjonuje już inny, rozpoznawalny ruch samorządowy. „To ewidentnie nieuczciwe i tchórzliwe działanie ma na celu wprowadzenie ludzi w błąd” – komentuje prezes Ruchu Samorządowego Tak! Dla Polski, Jacek Karnowski.

Bezpartyjni Samorządowcy złożyli wniosek o to, by stać się partią. W jej nazwie nie będzie jednak nawiązania do wcześniejszej nazwy stowarzyszenia, pojawi się za to nawiązanie do innego, działającego opozycyjne ruchu, któremu przewodniczy prezydent Sopotu, Jacek Karnowski.

Kpina, manipulacja i oszukanie, polskiego społeczeństwa, mieszkańców naszych regionów, miast i wsi. Nie pozwolimy na to. Składamy wniosek zaskarżający wykorzystanie nazwy naszego stowarzyszenia — zapowiada Ruch Samorządowy Tak! Dla Polski na Twitterze.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Robert Raczyński, prezydent Lubina, lider Bezpartyjnych Samorządowców w rozmowie z PortalSamorzadowy.pl przyznał, że wybór nazwy, pod którą chcą zarejestrować swoją partię, nie jest dziełem przypadku. Celem jest wyprzedzenie ruchów politycznych przeciwników, by samemu nie zostać zablokowanym.

PKW może odmówić zarejestrowania komitetu wyborczego, którego nazwa jest podobna lub zbliżona do innej istniejącej już formacji, a partie polityczne są tutaj na uprzywilejowanej pozycji. Chcemy uniknąć sytuacji, że to nasz start w wyborach zostanie zablokowany czy utrudniony przez inne formacje lub partie, a takie próby już wielokrotnie miały miejsce. Chodzi o to, byśmy nie zostali na lodzie, bez możliwości zarejestrowania swojego komitetu — informuje Robert Raczyński.

Prezes Ruchu Samorządowego Tak! Dla Polski zabiera głos

W sprawie pojawiło się oficjalne oświadczenie, wydane przez prezesa Ruchu Samorządowego Tak! Dla Polski — Jacka Karnowskiego. Zarzuca on koalicjantom Prawa i Sprawiedliwości chęć wprowadzenia ludzi w błąd, poprzez posługiwanie się nazwą zbyt bardzo zbliżoną do najbardziej rozpoznawalnego w Polsce ruchu samorządowego oraz zawłaszczenie dorobku zrzeszonych samorządowców.

W imieniu wszystkich samorządowców, członków Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski wyrażam oburzenie postępowaniem organizacji Bezpartyjni Samorządowcy, będącej w koalicji z PiSem w samorządzie województwa dolnośląskiego oraz innych samorządach. Członkowie tej organizacji wykorzystując markę najsilniejszego Ruchu Samorządowego w Polsce „TAK! dla Polski”, zrzeszającego ponad 700 samorządowców, złożyli w Sądzie Okręgowym w Warszawie wniosek o powołanie partii o nazwie zawierającej nazwę stowarzyszenia „TAK! Dla Polski”. To ewidentnie nieuczciwe i tchórzliwe działanie ma na celu wprowadzenie ludzi w błąd. Jest to próba zawłaszczenia dorobku samorządowców „Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski”.

Zamiar powołania partii o nazwie identycznej z nazwą dwóch współpracujących ze sobą stowarzyszeń samorządowych – „Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski” i „Ogólnopolskiej Koalicji Samorządowej OK Samorząd” pokazuje jak bardzo ludzie związani z rządzącą partią Prawo i Sprawiedliwość boją się wsparcia przez samorządowców „TAK! Dla Polski” Paktu Senackiego i wsparcia opozycji demokratycznej w wyborach parlamentarnych i samorządowych. Prawo i Sprawiedliwość oraz będący z nimi w koalicji tzw. Bezpartyjni Samorządowcy, mają pełną świadomość, że nasz ruch „TAK! Dla Polski” jest siłą prodemokratyczną, która może przesądzić o wygranej opozycji demokratycznej w jesiennych wyborach.

Wykorzystanie przez Bezpartyjnych Samorządowców nazwy naszego Stowarzyszenia i próba powołania partii o tej samej nazwie jest kolejną zagrywką po zmianie ordynacji wyborczej, zmianie terminów wyborów, uchwaleniu LEX Tusk, użyciu Pegasusa wobec opozycji i zawłaszczeniu tak zwanych mediów publicznych. Takie działania łamią zasady fair play jeszcze przed ogłoszeniem daty wyborów przez Prezydenta RP i startem kampanii wyborczej.

Dokument – statut nieprawomocnej partii politycznej – złożony w Sądzie Okręgowym w Warszawie podpisał Bartłomiej Kubicz, działacz Bezpartyjnych Samorządowców i współpracownik marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego.

Wybory w demokratycznym kraju muszą być wolne i uczciwe!”

Tagi