12.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Bezpieczny dojazd do szkół. MPK Wrocław rusza z kampanią edukacyjną

WARTO PRZECZYTAĆ

Od września rozpoczęła się akcja informacyjna wrocławskiego MPK. Skierowana jest do uczniów szkół, zarówno polskich jak i ukraińskich. Jej celem jest edukowanie na temat przepisów kodeku ruchu drogowego oraz zasad obowiązujących we wrocławskiej komunikacji.

Kampania informacyjna MPK

Kampania pojawiła się na ekranach w pojazdach komunikacji miejskiej. Prezentacje są dostępne w języku polskim i ukraińskim. Przed wybranymi szkołami rozdawane są ulotki informacyjne przez maskotki MPK Wrocław.

Podstawą jest dla nas bezpieczny dojazd do szkół dla wszystkich uczniów, dlatego odpowiednia edukacja jest tu kluczem. Ruszamy z kampanią informacyjną u progu nowego roku szkolnego. Przy poszczególnych placówkach rozdamy ulotki edukacyjne, na ekranach w naszych pojazdach pojawią się specjalne prezentacje. Przypomnimy uczniom, że komunikacja miejska jest dla nich bezpłatna, powiemy o podstawach ruchu drogowego i zasadach korzystania z autobusów i tramwajów. To potrzebna wiedza – mówił Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Bezpłatne przejazdy dla uczniów

Uczniowie do 21 roku życia mogą podróżować autobusami i tramwajami we Wrocławiu  bezpłatnie.  Dotyczy się to również osób z Ukrainy. Podczas kontroli należy pokazać legitymację szkolną. Uchodźcy, którzy mieszkają na terenie miasta, ale uczą się zdlanie w placówkach w Ukrainie podczas kontroli muszą pokazać dokument tożsamości oraz oświadczenie o pobieraniu nauki w ukraińskim systemie oświaty, które zostało złożone w Urzędzie Miejskim Wrocławia.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI