-3.6 C
Wrocław
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Bezpłatna mammografia we Wrocławiu. Dla każdej kobiety w wieku od 50 do 69 lat

WARTO PRZECZYTAĆ

Mammografia, czyli badanie piersi, może uchronić cię przed nowotworem. Badania organizowane są we Wrocławiu bezpłatnie, bez skierowania i bez kolejki, w ramach narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych. Kobiety w wieku od 50 do 69 lat zaprasza Centrum Medyczne Medix, przy ul. Hirszfelda.

Czym jest mammografia?

Mammografia jest badaniem piersi, wykonywanym poprzez zdjęcia rentgenowskie. Badanie jest nieinwazyjne i trwa około 5 minut. Zaleca się je kobietom po 50 roku życia. Może ono pomóc wykryć zmiany nowotworowe na bardzo wczesnym etapie, co z kolei pozwala na szybkie podjęcie leczenia.

Nie wymaga szczególnego przygotowania, zaleca się jedynie nieużywanie dezodorantów, antyperspirantów oraz talków w dniu badania. Kobiety miesiączkujące powinny wykonać badanie piersi między 5 a 10 dniem cyklu, a panie po menopauzie w dowolnym dniu.

Program wczesnego wykrywanie raka piersi skierowany jest do kobiet, które nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy oraz które nie miały wcześniej wykrytej żadnej zmiany nowotworowej piersi.

Rejestracja i adres

Rejestracja czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 19.00 oraz w soboty od 8.00 do 13.00. Aby umówić się na badanie należy zadzwonić pod nr tel. 71 34 127 07 lub 71 34 127 08.

Pacjentki przyjmowane są w Centrum Medycznym Medix, przy ul. Hirszfelda 16-17 we Wrocławiu.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI