Ładowanie

Bezpłatne badania mammograficzne. Specjalny bus ustawi się pod Wroclavią

24 października, 2023

Fot. Materiały prasowe.

Październik uznawany jest za miesiąc walki z rakiem piersi, który jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym wśród kobiet w Polsce. W środę 25 października Panie w wieku od 50 do 69 lat, będą miały możliwość zrealizowania darmowego badania w specjalnym mammobusie. Wystarczy się zapisać. Przeczytaj o szczegółach!

Darmowe badania mammograficzne pod Wroclavią

Badanie jest refundowana przez NFZ dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z bezpłatnej mammografii. Panie spoza grupy refundowanej (do 50. roku życia i po 69. roku życia) będą mogły przebadać się odpłatnie.

Badania mammograficzne odbywać będą się w specjalnym mammobusie w środę (25 października) od godz. 9:00 do 17:00 na parkingu Kiss&Ride od strony ul. Joannitów.

Co zrobić żeby wziąć udział w badaniu?

Aby wziąć udział w badaniu, wystarczy:

  • zapisać się przez infolinię – tel. 42 254 64 17 (czynna od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-19:00),
  • zapisać się przez stronę www.medica.org.pl.

Do rejestracji potrzebne będzie podanie swojego numeru PESEL i numeru telefonu. Dodatkowe pytania do zespołu medycznego można kierować na adres: rejestracja@salvemedica.pl. Osoby, które nie zapiszą się wcześniej, będą mogły skorzystać z badania w miarę dostępności miejsc.

Mammografia nie wymaga żadnego dodatkowego przygotowania. Najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu. Przed badaniem nie powinno się używać dezodorantu, talku, balsamu ani kremu.

(mat.pras)

Tagi