1.6 C
Wrocław
piątek, 9 grudnia, 2022

Bezpłatne badanie znamion skórnych we Wrocławiu. Sprawdź gdzie skorzystasz z konsultacji

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak odróżnić pieprzyka od czerniaka? Weź udział w bezpłatnych badaniach znamion oraz przebarwień. Gdzie uzyskać poradę specjalisty i jak się zarejestrować?

Fot. freepik.com

W okresie letnim, zwłaszcza w trakcie gwałtownych upałów powinno pamiętać się o stosowaniu kremów z filtrem oraz odpowiednim nawodnieniu. Ciało jest wtedy szczególnie narażone na promieniowanie UV, a nadmierna ekspozycja na słońcu może prowadzić do występowania chorób skórnych.

Czerniak czy pieprzyk?

Bardzo niebezpiecznym schorzeniem jest czerniak – złośliwy nowotwór skóry, który zaczyna się od zwykłego pieprzyka. Niepokojącymi sygnałami może być nierównomierny kolor znamienia, asymetryczny kształt oraz szybkie tempo wzrostu. Objawy czerniaka to zaczerwienienie wokół znamienia, świąd, krwawienie czy owrzodzenie. Kluczowe jest wczesne rozpoznanie i rozpoczęcie leczenia.

Bezpłatne badania we Wrocławiu

Bezpłatne badania pieprzyków i przebarwień skórnych będzie można wykonać w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu, przy ul. Kamieńskiego 73a. Program jest finansowany ze środków Gminy Wrocław. Szpital aktywnie działa w programie wczesnego wykrywania nowotworów skóry i czerniaka. W ramach programu osoby zainteresowane będą mogły uzyskać poradę specjalistyczną lekarza dermatologa. Ponadto pacjenci otrzymają zalecenia odnośnie dalszych kontroli dermatologicznych lub onkologicznych. Aby wziąć udział w badanaich należy zarejestrować się – dzwoniąc pod numer tel. 669 984 272 – od poniedziałku do piątku, w godz. 15.00-17.00. Liczba miejsc jest ograniczona.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI

400x750px3