Ładowanie

Przewoźnik Česke Drahy zapowiedział uruchomienie międzynarodowej linii Ex32, która będzie kursować na trasie Praga - Pardubice - Letohrad - Wrocław. Kiedy ruszą połączenia?

Bezpośrednie połączenia z Pragi do Wrocławia. Pociągi pojadą 4 razy dziennie

19 lipca, 2023

Przewoźnik Česke Drahy zapowiedział uruchomienie międzynarodowej linii Ex32, która będzie kursować na trasie Praga - Pardubice - Letohrad - Wrocław. Kiedy ruszą połączenia? Praga, fot. pixabay

Przewoźnik Česke Drahy zapowiedział uruchomienie międzynarodowej linii Ex32, która będzie kursować na trasie Praga – Pardubice – Letohrad – Wrocław. Kiedy ruszą połączenia?

Portal rynek-kolejowy.pl poinformował, że pod koniec 2024 roku mają zostać uruchomione połączenia z Pragi do Wrocławia. Pociągi będą odjeżdżać 4 razy dziennie. Będą zatrzymywać się na stacjach w Pardubicach i Letohradzie. Możliwe, że kursy zostaną wydłużone, aż do Gdyni.

Linia Ex32 ma otrzymać dofinansowanie od czeskiego rządu. Jest zapisana w ich państwowym Planie Transportowym jako kontynuacja połączenia Praga – Hradec Králové – Letohrad – Polska w ramach linii R10. Projekt został zawieszony wiele lat temu. Jak podaje rynek-kolejowy.pl, wpływ na tę decyzję miało „niskie zainteresowanie pasażerów” oraz „brak chęci ze strony polskiego partnera na kontynuowanie projektu”.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Pociągi z Wrocławia do Pragi

Przypominamy, że zgodnie z decyzją Urzędu Transportu Kolejowego, od grudnia 2024 roku mają powrócić połączenia na trasie Wrocław – Praga obsługiwane przez czeskiego przewoźnika Leo Express. Pociągi mają zatrzymywać się na stacjach: Międzylesie, Bystrzyca Kłodzka, Kłodzko Miasto, Bardo Śląskie, Kamieniec Ząbkowicki, Ziębice, Strzelin i Wrocław Główny.

Zobacz też: Pociągi z Wrocławia do Pragi będą jeździć codziennie! Od kiedy?

Tagi