7.7 C
Wrocław
środa, 22 marca, 2023

Biegaj i pomóż chorym na nowotwór. Sportowe akcje charytatywne we wrześniu

WARTO PRZECZYTAĆ

Wrzesień jest światowym miesiącem świadomości nowotworów dziecięcych. Z tej okazji organizowane jest wiele akcji charytatywnych i zbiórek pieniędzy na rzecz dzieci i młodzieży walczących z chorobami nowotworowymi. Wrocławianie pomogą biegając, sprawdź w jaki sposób.

bieg, wrocław, akcje charytatywne
Wrzesień jest okazją do pomocy poprzez maratony biegowe.

RakReaton, zbierzmy milion kilometrów

Jest to ogólnopolskie wyzwanie, które zakłada zrobienie jak największej ilości kilometrów i udokumentowanie jej w aplikacji Activy. Liczy się każdy wysiłek fizyczny, bieg, spacer, jazda na rowerze, hulajnodze czy rolkach. 

Jeśli uczestnicy zrealizują postawione przed nimi wyzwanie, czyli łącznie pokonają milion kilometrów, partnerzy akcji, grupa Impel i Fundacja LOTTO, przekażą 120 tys. zł na rzecz potrzebujących z wrocławskiego Przylądka Nadziei. Wydarzenie stanowi część kampanii edukacyjnej Złotej Wstążki i trwa przez cały wrzesień.

Ultramaraton na Śnieżce, wyzwanie Tomka Łąka

Jest to kolejne charytatywne wyzwanie biegowe Tomka Łąka. Tym razem, wrocławianin dołączy do RakReatonu i pokona trasę z Domu Śląskiego na Śnieżkę. Dokona tego we wtorek, 27 września i zajmie mu to ok. 12 godzin. Każdy tego dnia będzie mógł dołączyć do Tomka i przebiec dowolny odcinek trasy.

Tomek ma zamiar również zebrać pieniądze dla wrocławskiej Kliniki Przylądek Nadziei, w której leczy się jego syn. Ma do zebrania 1603 zł, tyle ile mierzy szczyt Śnieżki.

Ultra Wrocław – Przegoń Raka

Akcja odbędzie się 10 września, na terenie Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Jest to już druga edycja tego wydarzenia. To 12-godzinny bieg dla tych, którzy chcą pomóc w promowaniu profilaktyki nowotworowej.

Trasa wynosi 1,1 km, do biegu można dołączyć w każdym momencie jego trwania. Wystarczy pojawić się na wydarzeniu i uiścić dobrowolną opłatę startową.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI