13.7 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Bolesławiec: 28 święto Ceramiki w Bolesławcu. Sprawdź kto wystąpi?

WARTO PRZECZYTAĆ

Tegoroczne 28. Bolesławieckie Święto Ceramiki odbędzie się w przedostatni weekend sierpnia w dniach 17 – 21 sierpnia 2022. W tym roku na uczestników czekają wyjątkowe atrakcje.

17-21 sierpnia odbędzie się Święto Ceramiki w Bolesławcu. /Fot. swietoceramiki.pl

W Bolesławcu po raz kolejny odbędzie się Święto Ceramiki. W Tym roku organizatorzy, przygotowali mnóstwo atrakcji. Święto rozpocznie się w środę 17 sierpnia i potrwa do niedzieli 21 sierpnia. Uczestnicy będą mogli nie tylko podziwiać wyroby ceramiczne. Na boisku przy ulicy Bankowej, zorganizowana zostanie również giełda staroci.

Gwiazdy wieczoru

Bolesławieckie Święto Ceramiki cieszy się co roku dużym zainteresowaniem. Mieszkańcy mogą skorzystać w tych dniach z wyjątkowych warsztatów oraz podziwiać różnego rodzaju wystawy. W tym roku będą to m.in wystawa Stowarzyszenia Gmin Ceramicznych oraz wystawa “Rzemiosło w kolorze. Postawione zostanie również kino plenerowe. Dla najmłodszych przewidziane są gry i zabawy z bractwem św. Michała Archanioła, a także konkursy i quizy z niespodziankami i nagrodami.

Wieczory umilać będą zaproszeni artyści. W tym roku będą to m.in Viki Gabor, która po raz pierwszy na scenie wystąpiła w telewizyjnym programie The Voice Kids. Pierwszy singiel artystki „Time” osiągnął 5 miliony wyświetleń na YouTube. 

W 2019 roku gościła na scenie “TOP Of The TOP Sopot Festival – Young Choice Awards”. W tym samym roku piosenkarka reprezentowała Polskę na Festiwalu Eurowizja Junior zajmując pierwsze miejsce.

Gwiazda wystąpi w piątek 19 sierpnia.

Viki Gabor wystąpi 19 sierpnia. /Fot. UM Bolesławiec

Również w piątek wystąpi zespół Baranovski. Za sukcesem tego projektu stoi Wojtek Baranowski, który znany jest m.in z występów z grupą XXANAXX i który otrzymał 3 nominacje do Fryderyków.

W sobotę wystąpi zespół Żółta Febra grający domieszkę punk rocka i rocka alternatywnego oraz znany z singla “Nic tu po mnie” wokalista młodego pokolenia Michał Szczygieł.

Na scenie zaprezentuje się również Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, a niedzielne występy zwieńczy koncert zespołu TABU, grający energetyczne reggae.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI