7.7 C
Wrocław
środa, 22 marca, 2023

Brązowa medalistka Tauron Ligi zagra w #VolleyWrocław

WARTO PRZECZYTAĆ

W dwóch pierwszych tygodniach sierpnia #VolleyWrocław informował o zamknięciu pozycji rozgrywających, atakujących, libero oraz przyjmujących. Jednak dopiero teraz możemy potwierdzić, że skład środkowych wrocławskiej drużyny na najbliższy sezon także został skompletowany. Do Łucji Kuriaty, Julii Stancelewskiej i Dominiki Witowskiej na środek siatki dołączy Joanna Pacak. 26-letnia brązowa medalistka Tauron Ligi oficjalnie zamyka skład siatkarek #VolleyWrocław na sezon 2022/2023.

Joanna Pacak to 26-letnia środkowa, która regularne treningi siatkarskie rozpoczynała w MKS Neptunie Końskie. W 2011 roku dołączyła do Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS Sosnowiec, a w 2012 została brązową medalistką mistrzostw Europy Wschodniej EEVZA w kategorii kadetek. Jako juniorka dołączyła do Budowlanych Łódź, z którymi w tej kategorii wiekowej również zdobyła brąz, jednak tym razem – mistrzostw Polski. W tym samym roku Pacak była też częścią pierwszego zespołu Budowlanych, gdzie zadebiutowała w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju.

Po kolejnych trzech sezonach w Legionowie mierząca 187 cm wzrostu środkowa dołączyła na taki sam okres do ŁKS Commerceconu Łódź. W barwach łódzkiego klubu trzykrotnie stawała na najniższym stopniu podium Tauron Ligi. W ostatnim sezonie o miejsce na boisku walczyła z mocnymi reprezentantkami Polski, Klaudią Alagierską i Kamilą Witkowską. Pacak pojawiła się na parkiecie w 23 meczach ŁKS-u – zdobyła w nich 79 punktów, w tym 42 atakiem, 7 zagrywką i 30 blokiem. Teraz z ekipy Łódzkich Wiewiór przenosi się do Wrocławia na zasadzie wypożyczenia. Środkowa nie ukrywa, że transfer do #VolleyWrocław daje jej szansę na regularną grę i walkę o wyjściową szóstkę.

– Dołączam do wrocławskiej drużyny po trzech sezonach spędzonych w ŁKS Commercecon Łódź, z którym zdobyłam trzy brązowe medale Tauron Ligi. Przechodzę do nowego zespołu po bezcenne boiskowe doświadczenia i sądzę, że będzie to dobre miejsce na doskonalenie moich siatkarskich umiejętności. Z trenerem Michalem Maškiem i Bartkiem Bartodziejskim pracowaliśmy już w poprzednich latach w Łodzi i liczę na to, że nasza współpraca będzie się układała tak samo dobrze, jak wtedy w sezonach w ŁKS-ie – mówi nowa srodkowa w ekipie Michala Maška.

Zobacz również:  Wrocław z nagrodą „Lider Transformacji Energetycznej"

Od początku budowania zespołu założyliśmy sobie koncepcję z czterema środkowymi. Wobec kontuzji Oli Gancarz musieliśmy jednak zmienić nieco plany. W trakcie rozmów z agentami okazało się, że jest możliwość wypożyczenia Asi Pacak. Po rozmowach z Michalem zdecydowaliśmy się na ten ruch i od dziś Asia jest już z nami i kontynuuje przygotowania do sezonu 2022/23 w biało-zielonych barwach. Bardzo cieszę się z dołączenia Asi do naszego zespołu i życzę jej jak najwięcej radości we Wrocławiu – dodaje Jacek Grabowski, prezes Volleyball Wrocław S.A.

Transferem 26-letniej zawodniczki #VolleyWrocław oficjalnie zakończył kompletowanie składu na sezon Tauron Ligi 2022/2023.

Skład #VolleyWrocław na sezon 2022/2023:

Rozgrywające: Adrianna Szady, Lucie Mühlsteinová
Atakujące: Melissa Evans, Zuzanna Kamińska, Julia Szczurowska
Libero: Joanna Chorąża, Magdalena Saad
Środkowe: Łucja Kuriata, Julia Stancelewska, Dominika Witowska, Joanna Pacak
Przyjmujące: Anna Bączyńska, Regiane Bidias, Aleksandra Gołębiowska, Aleksandra Gromadowska

Pierwszy trener: Michal Mašek
Drugi trener: Bartłomiej Bartodziejski
Fizjoterapeuta: Artur Hnida

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI