12.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów wzmacia Gwardię!

WARTO PRZECZYTAĆ

Po trzech latach spędzonych w młodzieżowych drużynach Chemeko-System Gwardia Wrocław do pierwszego zespołu dołącza Marcel Chmielewski. Brązowy medalista ostatnich mistrzostw Polski juniorów tym samym zamyka skład libero, bowiem już wcześniej swój kontrakt przedłużył z wrocławskim klubem Adrian Mihułka.

Marcel Chmielewski pierwsze kroki na siatkarskich parkietach stawiał w rodzinnym klubie Sudety Kamienna Góra, skąd w 2016 roku przeniósł się do młodzieżowych drużyn Cuprum Lubin. W Lubinie młody libero grał w zespole młodzików oraz juniorów młodszych, a ostatecznie w 2019 roku trafił do Chemeko-System Gwardia Wrocław Academy, reprezentując klub w dwóch kategoriach wiekowych – junior młodszy oraz junior.

Marcel Chmielewski to jeden z filarów wrocławskich juniorów, którzy kilka tygodni temu, w Bartoszycach, sięgnęli po brązowy medal mistrzostw Polski juniorów. Teraz młody zawodnik będzie miał szansę na doskonalenie swoich umiejętności i zdobywanie kolejnych doświadczeń już na parkietach TAURON 1. Ligi, trenując pod okiem Dawida Murka, a także rywalizując o miejsce w składzie z doświadczonym Adrianem Mihułką. 

– Jest to super możliwość do dalszego rozwoju i doskonalenia swoich umiejętności siatkarskich. Duża motywacja do ciężkiej pracy, która mam nadzieję, że zaowocuje w przyszłości. Adrian to bardzo doświadczony zawodnik, z bogatą przeszłością sportową, także możliwość nauki i podpatrywania jego zachowań boiskowych to świetna możliwość do rozwoju – mówi Marcel Chmielewski, dla którego dołączenie do seniorskiej drużyny już jest wyróżnieniem, choć młody libero nie ukrywa, że chciałby zadebiutować przed wrocławską publicznością. 

– Myślę, że w pierwszym sezonie w seniorskiej siatkówce, fajnie by było pokazać się, oczywiście z tej dobrej strony, na boisku przynajmniej na chwile i będę zadowolony jeśli będzie taka możliwość – dodaje zawodnik. 

Od lat Chemeko-System Gwardia Wrocław, obok zmagań w TAURON 1.Lidze, stawia na szkolenie młodzieży, a w składzie pierwszoligowego zespołu występują już inni młodzi zawodnicy jak Oskar Pieknik czy Tytus Nowik, a teraz do tego grona dołącza Marcel Chmielewski, który już w minionym sezonie wspierał seniorski zespół w treningach. 

Zobacz również:  Fontanna z Szermierzem będzie mieć nowy basen

– Bardzo cieszy mnie fakt, że mogliśmy zaproponować Marcelowi tę możliwość dołączenia do pierwszego zespołu, co oczywiście nie miałoby miejsca bez jego ciężkiej i ambitnej pracy. Mam nadzieję, że Marcel będzie przykładem dla młodszych kolegów i, że w każdym roku będziemy mieli możliwość wprowadzania naszych młodych Gwardzistów w szeregi pierwszej drużyny – mówi Mateusz Adamiak, dyrektor Chemeko-System Gwardia Wrocław Academy.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI