10.1 C
Wrocław
sobota, 1 kwietnia, 2023

Brazylijskie wzmocnienie #VolleyWrocław

WARTO PRZECZYTAĆ

W składzie #VolleyWrocław na sezon 2022/2023 pozostaje już coraz mniej niewiadomych. Do zespołu Michala Maska dołączyła doskonale znana w Tauron Lidze, doświadczona przyjmująca Regiane Bidias. Brazylijka przechodzi do Wrocławia z UNI Opole.

Regiane Bidias to była reprezentantka Brazylii, która na swoim koncie ma liczne nagrody, przede wszystkim rozgrywek klubowych. Skrzydłowa spędziła 13 lat w drużynie Rexona Rio de Janeiro, z którą dziesięciokrotnie sięgała po tytuł mistrzowski brazylijskiej Superligi, trzykrotnie po Puchar Brazylii i dwukrotnie po Superpuchar Brazylii. Te i wiele więcej nagród Bidias zgromadziła na swoim koncie w ojczyźnie, jednak w 2017 roku postanowiła spróbować swoich sił poza granicami swojego kraju.

Mierząca 190 cm zawodniczka trafiła do ŁKS Commerceconu Łódź, z którym zdobyła wicemistrzostwo (2018) i mistrzostwo Polski (2019) oraz srebro (2018) i brąz (2019) w rozgrywkach Pucharu Polski. Z ŁKS brała też udział w Lidze Mistrzyń, a w klubie współpracowała z obecnym trenerem #VolleyWrocław, Michalem Maškiem.

Po rozstaniu z łódzkim klubem przeniosła się na rok do słonecznej Italii, jednak szybko powróciła do siatkarskiej ekstraklasy w Polsce. Dołączyła do Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz, a w minionym sezonie reprezentowała – podobnie jak druga przyjmująca #VolleyWrocław Anna Bączyńska – barwy beniaminka Tauron Ligi, UNI Opole. Zajęła z nim 7. miejsce w rozgrywkach. W Opolu wystąpiła we wszystkich 26 meczach zespołu i zdobyła 339 punktów – 283 atakiem, aż 38 blokiem i 18 zagrywką. Trzykrotnie była wybierana najlepszą zawodniczką spotkania.

Brazylijka nie ukrywa, że trener Mašek to jeden z powodów, dla których zdecydowała obrać się wrocławski kierunek: – Po dwóch latach spędzonych w Łodzi, roku w Bydgoszczy i ostatnim sezonie w Opolu przyszła pora na Wrocław, który teraz stanie się moim nowym domem. Jestem bardzo podekscytowana, że ponownie będę mogła współpracować z trenerem Maškiem i rozgrywającą Lucie Mühlsteinovą, ponieważ w ŁKS-ie osiągaliśmy wspólnie dobre wyniki. Poza tym dobrze czuję się w dużych miastach i lubię ciekawe projekty i nowe wyzwania!

Zobacz również:  Świdnica: Dołącz do rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

– Transfer Regiane do naszego zespołu to wzmocnienie naszej formacji przyjmujących. Od wielu sezonów Regiane gra w Polsce i klasy tej zawodniczki nikomu nie trzeba przedstawiać. Tym bardziej cieszymy się, że w nadchodzących rozgrywkach ta zawodniczka będzie po naszej stronie siatki, co, mam nadzieję, przysporzy naszym kibicom wiele radości – mówi Jacek Grabowski, prezes wrocławskiego klubu.

źródło: volleywroclaw.pl, foto: www.lkscommerceconlodz.pl

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI