Ładowanie

Brutalnie znęcał się nad kotem łamiąc mu żebra. Mężczyźnie grozi więzienie

3 listopada, 2023

Fot. Facebook Schronisko w Świdnicy

29-letni mężczyzna usłyszał zarzuty w związku z brutalnym znęcaniem się nad swoim kotem. Grozi mu do 5 lat więzienia. Czworonóg z trzynastoma połamanymi żebrami walczy o życie.

Interwencję podjęli pracownicy schroniska dla zwierząt w Świdnicy. To właśnie oni starają się ocalić życie kota Nunusia.

Pani, która była w tym mieszkaniu przekazała informację, że kota pobił jej partner, dodatkowo około dwóch tygodni temu połamał kotu żebra. Mężczyzny nie było na miejscu zdarzenia, a kobieta wróciła do domu i zastała kota w złym stanie – informowali pracownicy schroniska dla zwierząt w Świdnicy. – Od prawie tygodnia walczymy o życie skatowanego Nunusia. Kot trafił do nas w stanie krytycznym. Naprawdę nie wierzyliśmy, że w XXI w., kiedy tyle mówimy o empatii i prawach zwierząt, może dojść do takiego aktu bestialstwa.

Prokurator wszczął postępowanie w związku ze znęcaniem się ze szczególnym okrucieństwem nad tym niewinnym zwierzęciem. Sprawca miał wielokrotnie uderzać go po całym ciele i spowodować tym wewnętrzne obrażenia — w tym m.in. odmę oraz połamanie 13 żeber.

Mężczyzna odpowiedzialny za spowodowanie zagrożenia dla życia i zdrowia kota został zatrzymany. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.