Ładowanie

Wizualizacja tras pieszo-rowerowych w ciągu ulicy Trawowej i Francuskiej

Budowa drogi do kładki nad Ślęzą. Jak będzie wyglądała trasa?

20 listopada, 2023

Wizualizacja tras pieszo-rowerowych w ciągu ulicy Trawowej i Francuskiej fot. Grzegorz Kilian

Miasto przygotowuje się do budowy tras pieszo-rowerowych w ciągu ulicy Trawowej i Francuskiej. Droga ma ułatwić mieszkańcom Muchobora Wielkiego i Muchobora Małego poruszanie się między osiedlami. Zobacz wizualizacje.  

W lipcu br. zakończyła się budowa 30-metrowej kładki nad Ślęzą, która połączyła Muchobór Wielki z Muchoborem Małym. Przeprawa stanowi przedłużenie ul. Francuskiej i ul. Trawowej. Do jej budowy wykorzystano 20 ton stali i 25 metrów sześciennych betonu. Inwestycja kosztowała 4 mln złotych i była finansowana z Polskiego Ładu. Dopełnieniem prac będzie budowa dojazdu do kładki od ul. Francuskiej i ul. Trawowej. Obecnie trwa projektowanie tras dla pieszych i rowerów na tych odcinkach.

Wizualizacja tras pieszo-rowerowych w ciągu ulicy Trawowej i Francuskiej, fot. Grzegorz Kilian

Droga do kładki nad Ślęzą

Pierwsze prace rozpoczną się od strony ulicy Francuskiej. Droga będzie prowadzić wzdłuż ogródków działkowych. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę, ruszy realizacja inwestycji, która planowo ma potrwać do marca 2024 r. Następnym etapem będzie budowa drogi od strony ul. Trawowej. Najpierw teren zajmie MPWiK, która wykona tam prace sieciowe. Dopiero potem będą mogły powstać tam trasy dla pieszych i rowerów. Na odcinku znajdą się ławki i kosze na śmieci. Zakończenie prac ma nastąpić w październiku 2024 r.

 Mamy dziś we Wrocławiu 1400 dróg przyjaznych rowerzystom i 400 km dedykowanych jednośladom ścieżek i dróg. Ale brakuje takich elementów jak ten – łączących np. osiedla. Tu jeszcze musimy zbudować drogi rowerowe i chodniki od Trawowej i Francuskiej. Na Trawowej skoordynowaliśmy prace z MPWiK, by dwa razy nie pracować w tym samym miejscu – mówił Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Tagi