Ładowanie

Dobiegają końca prace na alei 11 Listopada. Dwukilometrowa droga połączy ulicę Kosmonautów z aleją Kaczorowskiego.

Budowa łącznika obwodnicy Leśnicy z ulicą Kosmonautów na finiszu

5 lipca, 2023

Dobiegają końca prace na alei 11 Listopada. Dwukilometrowa droga połączy ulicę Kosmonautów z aleją Kaczorowskiego. Trwa budowa łącznika obwodnicy Leśnicy z ulicą Kosmonautów, fot. Tomasz Hołod

Dobiegają końca prace na alei 11 Listopada. Dwukilometrowa droga połączy ulicę Kosmonautów z aleją Kaczorowskiego. Kiedy łącznik zostanie oddany do użytku?

Trwa budowa łącznika obwodnicy Leśnicy z ulicą Kosmonautów, fot. Tomasz Hołod

Aleja 11 Listopada to brakujący fragment obwodnicy Leśnicy. Na jezdni położono już asfalt. Wkrótce pojawi się też oświetlenie. Nowa droga będzie prowadziła m.in. wiaduktem drogowym nad linią kolejową. Prace na tym odcinku mają zakończyć się w ciągu dwóch miesięcy. We wrześniu lub w październiku łącznik ma być już dostępny dla kierowców. Będą oni mogli dzięki temu ominąć osiedla: Złotniki, Stabłowice i Leśnicę.

– Wszyscy, którzy będą chcieli wjechać na osiedla, skorzystają z dotychczasowej trasy, natomiast kierowcy wyjeżdżający z miasta, pojadą obwodnicą Leśnicy. Dzięki tej bardzo dużej inwestycji drogowej, której realizacja jest na ostatniej prostej, osiedla zachodnie będą odciążone z ruchu tranzytowego – poinformował Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Przebudowa ul. Kosmonautów

Intensywne prace trwają też na ul. Kosmonautów. Czterokilometrowy odcinek pomiędzy Gliniankami a ul. Fieldorfa jest przebudowywany. Obecnie roboty koncentrują się na jezdni prowadzącej w kierunku Leśnicy. Wzdłuż Kosmonautów położone zostało nowoczesne torowisko. Trwa budowa dróg rowerowych i chodników. W planach są również nasadzenia – przy ulicy pojawiły się już platany, klony oraz inne drzewa. Łącznie ma znaleźć się tam ponad 700 roślin.

Zobacz też: Bastion Sakwowy przechodzi wielki remont. Jak wygląda postęp prac?

Budowa wiaduktu

Inwestycja obejmuje też budowę wiaduktu nad torami kolejowymi przy ulicy Jerzmanowskiej. Obiekt będzie miał 173 metry długości.

Konstrukcja jest skończona, droga na wiadukcie ma nawierzchnię. Zakończyły się prace związane z nasypami. Trzeba jeszcze dokończyć wjazd na wiadukt z budowanej drogi od strony Kosmonautów – przekazał Bartosz Nowak.

Podczas prac zużyto 4500 metrów sześciennych betonu i 635 ton stali zbrojeniowej.

Koszt inwestycji

Przebudowa ul. Kosmonautów oraz budowa alei 11 Listopada i wiaduktu kosztuje około 181 milionów złotych. Projekt ten jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej. Prace realizuje firma Bickhardt Bau Polska z Siechnic koło Wrocławia.

Tagi